Vlevo: Carl Edon, vpravo: německý pilot Heinrich Richter. (The Weekly World News)

Vesmír je plný záhad, které zpochybňují naše současné vědomosti. V rubrice „Za hranice vědy" sbírá Epoch Times příběhy o těchto zvláštních úkazech, aby stimulovaly představivost našich čtenářů a otevřely možnosti, o nichž byste si dříve mohli myslet, že jsou nemožné. Jsou tyto příběhy pravdivé? Rozhodněte sami.

Úžasné shody okolností tomu nasvědčují

Už od svých tří let hovořil Carl Edon o svém předchozím životě pilota v německé armádě za druhé světové války. Rodiče nevěřili, že by si mohl skutečně pamatovat svůj minulý život, ale když se o pár desetiletí později vynořily důkazy, museli svůj názor přehodnotit.

V tomto životě Edon pracoval jako železniční signalista v severovýchodní Anglii, ve městě Middlesbrough. I v tomto životě, stejně jako v jeho údajném minulém životě, ho potkal tragický konec. Ve věku 22 let byl ubodán k smrti svým kolegou v práci, Garym Vinterem. Vintera zavřeli v roce 1996 za vraždu. Po svém propuštění v roce 2006 ovšem v zabíjení pokračoval, počínaje jeho bývalou manželkou, načež byl odsouzen na doživotí.

Když byl Edon ještě dítě, míval vidiny, jak ho sestřelují v jeho nacistickém letounu. V roce 1997, dva roky po jeho zavraždění, bylo nalezeno letadlo typu Dornier jen pár set metrů od místa Edonovy smrti. Regionální noviny The Gazette v roce 2002 informovaly o případu místního historika, jenž pak našel fotku nacistického letce Heinricha Richtera, který v daném Dornieru havaroval a zemřel.

Richter a Edon si byli nápadně podobní.

Smrtelná havárie německému letci utrhla nohu. Na Edonově noze bylo zřetelné mateřské znaménko na místě, kde byla noha v jeho údajném minulém životě odseknuta. Zdá se, že mateřská znaménka a různé skvrny často odpovídají zraněním, které si děti pamatují ze svých minulých životů. Když Richtera sestřelili, orientoval se podle železniční tratě, stejně jako Edon, i když oba kvůli rozdílným cílům.

Edonova matka, Val, si začala klást otázku, zda byl její syn přece jen převtěleným Richterem, jak jí tvrdil. Později řekla The Gazette: „Existuje příliš mnoho podivných souher náhod, a myslím, že kdyby tady Carl byl, řekl by: 'Teď mi věříš ?´"


small United States Přeložil: Jan Černík