Vánoční šňůra

Jesenická rocková skupina Priessnitz vyráží na předvánoční koncerty představit svým fanouškům skladby z dlouho očekávané nové desky, která by měla vyjít během příštího roku. Poslední deska (s názvem STEREO) této jesenické kapele vyšla již před osmi lety, než se její členové vydali po svých sólových projektech a cestách – Jaromír Švejdík například k filmu Alois Nebel, skupině Umakart a komiksu Zámek, Petr Kružík ke skládání soundtracků a beskydskému životu na samotě...

V letošním roce však Priessnitz znovu ožili a všem a svůj známý repertoár obohatili o nové a neméně dobré skladby.

Punk vystřídal kytarový rock

Původní punková skupina Chlapi z práce, která vznikla na konci 80. let, se posléze přejmenovala na Priessnitz a vydala v roce 1992 první album Freiwaldau. Následovala deska Nebel, která oslovila hudební kritiky. Kapela byla dlouho spojovaná s nálepkou mystiky a gotického rocku, která se se souborem táhla po řadu let. Záběr kapely byl však poněkud širší, skupina spolupracovala s Jesenickým smyčcovým orchestrem, jejich hudba se objevila v reklamách, Priessnitz spolupracovali s osobnostmi z české taneční scény a vycházely jim další a další desky. Po vydání alba Zero se kapela jako celek dostává do útlumu. Někteří její členové se mění, ostatní členové se zase vydávají po svých sólových projektech. Po odmlce o sobě dává skupina vědět díky filmu Alois Nebel. Fanoušci se dočkají živého alba Playlist, které vzniklo na jesenickém turné kapely. Po následných několika letech deskového půstu vyšlo zatím poslední album Stereo. Příští rok Priessnitz plánují vydat novou desku, jejíž ochutnávka bude ke slyšení na vánočních koncertech, které vypuknou od 11. prosince 2014 a skončí na 2. svátek vánoční na Rejvízu.

Skupina na svých šesti hudebních zastávkách po Čechách a Moravě slibuje, že se fanoušci mají na co těšit. V Brně zahraje Priesnitz v klubu Fléda 20. prosince. Zazní staré osvědčené hity i nové písničky z připravovaného alba. Priessnitz je v kondici a vánoční šňůra je toho jasným důkazem.

Více informací:
www.priessnitz.com
Připravované koncerty
11. prosince 2014 Plzeň Anděl Café
12. prosince 2014 Kladno Auto Da Fé
13. prosince 2014 Praha Palác Akropolis
19. prosince 2014 Olomouc Jazz Tibet
20. prosince 2014 Brno Fléda
26. prosince 2014 Rejvíz, Penzion Rejvíz