20141030-edith-plakat- praha-b
Caption
Loni uplynulo 50 let od chvíle, kdy nás opustila osudová žena francouzského šansonu Edith Piaf. Její pohnutý život a zejména nezapomenutelné písně si budou moci připomenout diváci a posluchači v Brně a Praze. Po velmi úspěšném turné v roce 2013 se unikátní výpravné představení Edith The Show vrací - v brněnském Janáčkově divadle se odehraje v neděli 16. listopadu 2014, poté zamíří do pražské Hybernie, kde se odehrají dvě představení, a to 17. a 18. listopadu.

Atmosféra sladké i odvrácené strany Francie

Velkoryse pojaté představení je rozděleno do dvou částí. První na nás dýchne atmosférou Montmartru, legendární bohémské čtvrti, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se snoubí hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog a jejíž atributy poznamenaly život i písně „pařížského vrabčáka“. Ve druhé části sledujeme Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších sálů po celé Evropě.

Kateřina Červinková z agentury BRNOKONCERT k tomu dodává: „Pohnutý život Edith Piaf, jež se stala nesmrtelným symbolem francouzského šansonu, přiblíží divákům unikátní výpravné představení Edith The Show, v němž královna šansonu ožije prostřednictvím francouzské zpěvačky Jil Aigrot. Jil dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).“

V hlavní roli Jil Aigrot

20141030-edith
Jil Aigrot. (edith-lespectacle.fr)
Americký časopis Newsweek tehdy napsal: „Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith Piaf v La Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který dává Edith život a jehož autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…“ Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf.

 

Všechny hity od Edith Piaf

Písně jako - L’Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l’amour, Padam…Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien, které patří do repertoáru slavné Edith Piaf, jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny tradice šansonu. V představení ožijí právě díky Jil Aigrot.

Vstupenky na všechna představení jsou v předprodeji v síti Ticketpro. Více informací na: www.brnokoncert.cz nebo www.edith-theshow.com.               

Termíny:

16.11.2014 od 19 h Janáčkovo divadlo Brno

17.11.2014 od 20 h Hybernia Praha

18.11.2014 od 20 h Hybernia Praha

Info na tel. č. 541 240 623 a e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

20141030-edith2
Záběry z předtavení - světová tour. (edith-lespectacle.fr)

20141030-edith3