Václav Hudeček v Třebíči. (Wikimedia Commons)

V průběhu letní sezóny nadchází mnoho koncertních vystoupení, které se většinou odehrávají v atraktivním prostředí měst a zámků.

Letošním VII. ročníkem Mezinárodního hudebního festivalu v Moravských Budějovicích vás bude provázet jeho patron, houslový virtuos Václav Hudeček. Umělec se v roce 1967 stal žákem legendárního Davida Oistracha, pod jehož vedením studoval hru na housle až Oistrachova úmrtí roku 1974. Současně Hudeček absolvoval studium na pražské AMU. Osobnost Václava Hudečka spolu s jeho vybranými hosty bude zárukou opravdu nejvyšší umělecké kvality.

Václav Hudeček a jeho hosté

„Prestižní přehlídka hudebních těles i špičkových sólistů v čele s Václavem Hudečkem startuje v sobotu 23. srpna 2014 slavnostním zahajovacím galakoncertem na zámeckém nádvoří. Festival trvá do neděle 24. srpna 2014,“ uvádí se na stránkách www.festival-hudecek.cz.

Koncerty se uskuteční nejen v nádherném prostředí moravskobudějovckého zámku, ale komorní koncert mohou návštěvníci zažít i v  kostele sv. Jiljí rovněž v Moravských Budějovicích a letos nově i v rakouském zámku Riegersburg.

Na programu festivalu zazní díla velikánů klasické hudby, jako A. Vivaldiho, Johanna Bendy, G. Ph. Telemanna, W. A. Mozarta nebo Carla Orffa a dalších. 

Kromě Václava Hudečka budou účinkovat Ondřej Havelka And His Melody Makers, komorní soubor Musica Minore, Filharmonie Hradec Králové, Český filharmonický sbor Brno - sbormistr Prof. Petr Fiala, Stanislav Vavřínek - dirigent, Lucie Silkenová - zpěv, Zdenek Hlávka - zpěv, Jan Mikušek - zpěv a další.

Mezinárodní hudební festival Václav Hudeček a jeho hosté si klade za cíl oživit a prohloubit povědomí o vážné hudbě v moravskobudějovickém regionu. Třebaže je festival poměrně mladý, vybudoval si zajímavou pozici mezi českými hudebními festivaly.

„Pro nás jako pořadatele navíc dává možnost poukázat na kulturní odkaz evropské hudby, ale navíc i nenásilně podnítit přirozený cestovní ruch do Moravských Budějovic,“ doplňuje pořádající město Moravské Budějovice.