Kamenný zvon se rozezní komorními tóny - Festival Brickcius
Kamenný zvon se rozezní komorními tóny - Festival Brickcius

Praha – Dům u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí se opět rozezní tóny violoncella. V rámci Roku české hudby 2014 jste pozváni na podzimní FESTIVAL BRIKCIUS 2014, 3. ročník, jenž je připravován spolu s Galerií Hl. m. Prahy. Pod záštitou primátora Hlavního města Prahy Tomáše Hudečka a dalších, pod uměleckou záštitou mezzosopranistky Magdaleny Kožené a šéfdirigenta Sira Simona Rattla se můžeme těšit na vynikající koncerty komorní hudby.

„Festival Brikcius připomíná 55. výročí úmrtí Bohuslava Martinů, 70. výročí úmrtí Zikmunda Schula, 95. výročí narození Gideona Kleina, 110. výročí úmrtí Antonína Dvořáka, 110. výročí narození Iši Krejčího, 120. výročí narození Ervína Schulhoffa, 140. výročí narození Josefa Suka a 160. výročí narození Leoše Janáčka,“ uvádí pořadatelé, zatímco vyjmenovávají významná výročí nesmrtelných skladatelů.

Zatím se můžete naladit na dobrou klasiku - v rámci 3. ročníku vystoupí český violoncellista František Brikcius, francouzská klavíristka Justine Verdier, česká violoncellistka Anna Brikciusová a sourozenecké violoncellové Duo Brikcius.

Letošní dramaturgie festivalu je zaměřena zejména na letošní výroční české skladatele (B. Martinů, A. Dvořák, I. Krejčí, J. Suk, L. Janáček), terezínské/židovské autory (E. Schulhoff, G. Klein, Z. Schul) a současnou hudební tvorbu (J. Matys, P. Hejný, J. Jirásek, L Fišer, M. Štědroň, I. Kosíková).

„Koncerty Festivalu Brikcius se konají na podzim ve vybrané čtvrtky, od 19:30 hodin (18. září, 16. říjen, 16. & 17. listopad, 20. listopad, 18. prosinec 2014). Koncerty jsou v obsazení pro sólové violoncello, pro violoncello s klavírem a pro dvě violoncella,“ informují pořadatelé v programu festivalu.

Více informací na webových stránkách Festival.Brikcius.com

www.YouTube.com/FrantisekBrikcius

www.FaceBook.com/FestivalBrikcius