20140126-dechovka
Fanfare Ciocarlia. (asphalt-tango.de)

 

Skupina Fanfare Ciocarlia vystoupí 3. 2. 2014 ve 20 hod. v brněnském klubu Fléda. Na konci ledna 2014 vydají Fanfare Ciocarlia nové album. Jmenuje se DEVILS TALE a vychází u Asphalt Tango Records. V pondělí 3. února 2014 skupina představí nové album brněnskému publiku. Jako host vystoupí Gadjo.cz – Radio 1 Feat. Mario Bihari Live.

Fanoušci od Melbourne přes Memphis, Tokio a Toulouse

Fanfare Ciocarlia jsou jednou z nejlepších skupin na světě, jejich energie a vynalézavost jim zajistila fanoušky od Melbourne po Memphis, od Tokia po Toulouse. Každý koncert bere kapela nejen jako výzvu, jak roztančit a pobavit publikum, ale také jako cestu, jak zachovat skutečnou identitu a feeling cikánské muziky, který členům Fanfare Ciocarlia předali jejich otcové a dědové.

Když se Fanfare Ciocarlia dostanou na jeviště (o souboru se mimo jiné traduje, že pochází ze skryté vesnice Zece Prajini, která se nachází v severovýchodním Rumunsku), může si být divák jistý, že dostane 100% gipsy music.

Tajemná vesnice Zece Prajini

Zece Prajini je považována za ukrytou vesnici, protože se v ní po dobu komunismu udržela tradice svatebních, pohřebních a armádních kapel, zatímco ve zbytku Rumunska tato stará osmanská tradice vymizela. Vesnice se podle legendy skrývá v mlžném údolí, a na tamních špinavých cestách byste se vyhýbali nejednomu hejnu hus a vozům taženými koňmi. Osmdesát rodin cikánských farmářů žilo a žije v této vesnici tradičním venkovským životem, kde jejich denní starosti i radosti jsou ovlivněny především přírodou. V roce 1996 do této vesnice vstoupil mladý německý hudební fanoušek Henry Ernst a našel tradici, která přežila. Vytušil, že se bude líbit světu.

20140126-dechovka4
Tajemná vesnice Zece Prajini. (asphalt-tango.de)

 

Punk, world music a funky

A taky že: Fanfare Ciocarlia dobyli Evropu v roce 1997, kdy svojí explozí dostali punkáče, fanoušky jazzu, world music, funky a všechny, kdo mají rádi unikátní projekty, dokonce i do světa klasické hudby našli Fanfare svoji cestu a odehráli již mnoho koncertů v klasických sálech. Zběsilá rumunská rychlost, technika, perfektně frázované rytmy a sladkokyselé dechy dělají z této kapely unikát mezi dechovkami celého světa. Každý, kdo už měl možnost vidět Fanfare Ciocarlia naživo, uzná, že žádná jiná kapela nikdy nehrála tak rychle. Kromě Evropy skupina dobyla i USA, Japonsko a Austrálii a i přesto, že tato cikánská parta umí jenom romštinu, tak mluví k publiku jiným mezinárodním jazykem a to zuřivým balkánským funkem, který mění koncerty v tancovačky. To, co přinesli Fanfare, bylo něco nového. Londýnské Timesy napsaly: „A heavy, heavy monster sound". Kapela dále jezdí po klubech a vytváří mejdany po celé planetě.

 

Vstupenky v ceně 380 Kč dostanete v těchto předprodejích: Eventim, Ticketportal, Indies Brno, Dům pánů z Lipé Brno, Fléda Brno, smsticket.cz.

Více informací: FacebookWeb

Kontakt pro další informace o koncertu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

20140126-dechovka2
20140126-dechovka3
Fanfare Ciocarlia v akci. (asphalt-tango.de)