20131209-lounova1
Olga Lounová. (olgalounova.cz)

V Bontonlandu, v Praze na Václavském náměstí se 5. 12. odehrál mikulášský křest k vydanému albu CD a DVD série všestranné zpěvačky Olgy Lounové.

Většina české populace se upíná k věhlasným interpretům středního rádiového proudu, lámajícím rekordy v počtu získaných slavíků, mezi něž patří bezesporu hvězdy hudebního nebe Lucie Bílá nebo Karel Gott. Přesto se často nestává, aby se někdo z nich pochlubil spoluautorstvím textů u svých vydaných hitů, což se Olga snaží změnit.

Olga Lounová propůjčila nejen talent vysokého hlasového rozsahu, ale podílela se právě také na psaní vlastních oduševnělých písní, které se nesou v duchu láskyplných a motivačních forem. Dalo by se říci, že její motto zní: Život by se měl odehrávat právě v tomto okamžiku v kruhu milovaných, nejbližších bytostí a s vírou ve splnění našich tajných přání.

Na křtu zařadila do svého repertoáru také „jinou“ píseň (Až budu starou ženou), kterou na albu nenaleznete, a tak trochu nabourat plánovaný program. Text zmiňované písně se soustřeďuje na vnitřní stránku jakési moudré ženy, jež se ve zralém věku zamiluje, a s tím i do nové stránky sebe sama.

Na mikulášské akci nechyběly děti, čerti, anděl ani Mikuláš. Malé ratolesti si také mohli zarecitovat a získat věcný dárek, poslechnout si vánoční koledu (Tichá noc) nebo shlédnout Olgu pohybující se jako šelma v malé akrobatické ukázce.

Vydaným albem ukončuje česká zpěvačka uplynulý rok svojí tvorby a jak sama říká, hudba jejího ražení, se „posouvá novým směrem“. Ovzduším se linula vánoční nálada a večer ukončila autogramiáda, na níž byla Olga obklopená přáteli z branže či rodinou, k nímž vedla dlouhá fronta lidí táhnoucí se skoro až ke dveřím. Nezbývá než dodat, ať vyřčená přání naplní mnohá očekávání.

20131209-lounova-gott
Olga Lounová s Karlem Gottem.(F.Jirásek/olgalounova.cz)

Kdo ještě neměl možnost vidět Olgu Lounovou doprovázenou kapelou a svými tanečníky živě vystupovat mimo jiné také s významným hostem Karlem Gottem, se může podívat na umělkyni na DVD vykukujícím ze všech pultů hudebních prodejen. Právě vydané album obsahuje videa s propracovanou choreografií plné akrobatických kousků a kreativních kostýmů. České publikum se tak může těšit na vystoupení srovnatelné se zahraničními hvězdami popu jako je Pink nebo Rihanna.

Zpěvačka se věnuje závodění rychlých aut, akrobacii, především však hudbě. V klipu k písni Brány Svaté (Hallelujah) Olga skloubila všechny svoje koníčky dohromady.

Více na webu www.olgalounova.cz.