Skvělý hráč na arabskou loutnu (oud), Nizar Rohana, navštíví se svými dvěma kolegy Brno. Nizar Rohana Trio vystoupí 17. září (19:30) v Besedním domě jako první vlaštovka nové abonentní řady Filharmonie Brno „Jazz&World Music“.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit na uklidňující arabské melodie, podbarvené perkusemi v podání Wassima Halala a pizzicatem (drnkáním) Matyase Szandaiho na kontrabas. Etno vlny typické pro atmosféru čajoven pohladí na duši nejen každého čajomila...

...zaposlouchejte se sami:

 

Koncert zároveň otevírá sezonu filharmonie Brno 2013/14. V měsíci září je sice jejím osamoceným poslem, v říjnu ale za ním následuje hudební smršť dalších abonentních řad a nabitého mezinárodního hudebního festivalu Moravský podzim.

Další tip Epoch Times:

Nizar Rohana začlenil do svého Tria kontrabas, čímž vytváří můstek mezi Orientem a Západem. Libozvučné a odborníky uznávané propojení východních a západních melodií ve velkém orchestrálním měřítku jsme měli možnost slyšet letos v Praze v podání orchestru Shen Yun jako součásti vystoupení souboru Shen Yun Performing Arts. Samostatný orchestr Shen Yun ve více než 100členné sestavě zahájí koncem letošního září turné po největších kulturních centrech USA s interpretací vlastní i klasické západní hudby.