20130729-ukrajina2
Leonid Kravčuk propaguje „Černou knihu komunismu“: „Devět komentářů ke komunistické straně“. Kiev Day ze 7. 7. 2013. (Screenshot/Flesch-Reiss/Epoch Times Deutschland)

Bývalý člen Komunistické strany Sovětského svazu Leonid Kravčuk, který se v letech 1991–1994 stal prvním prezidentem Ukrajiny po rozpadu Sovětského svazu, prožívá v současné době pozoruhodnou proměnu. Tento kdysi pověstný a obávaný „ukrajinský mafián“ v sobě objevil a vyvinul jasný negativní postoj vůči komunizmu.

Mnoho let svého života působil Kravčuk jako komunistický agitátor, aby byl posléze dosazen do řídících funkcí propagandistického oddělení Komunistické strany Sovětského svazu. Od roku 1988 do roku 1990 byl tajemníkem politbyra Komunistické strany Ukrajiny. V roce 1998 se stal členem předsednictva Sociálně demokratické strany Ukrajiny. Tato strana se však v roce 2009 rozhodla vytvořit s komunistickou stranou Levý blok, čímž podpořila levici při volbě prezidentského kandidáta, takže z ní Kravčuk vystoupil.

Právě proto, že Leonid Kravčuk obětoval převážnou část svého života komunizmu, dovede si nejlépe představit, co se děje v hlavách lidí po tak dlouhé době indoktrinace komunistickou stranou, a všechny neblahé důsledky. 7. července Kravčuk v Kiew Day řekl: „Ukrajinská politická a duchovní elita se dělí na skupiny. Jedna je pro-ukrajinská a druhá pro-ruská. Avšak v každé z těchto dvou skupin dále existují elementy sovětských filozofických pořádků. Jak ale tento „plevel“ odstranit z jejich hlav? Tak má každý v sobě bolševika, otroka i blázna.“

Aby mohl sám sobě i ostatním pomoci vyjít z tohoto vnitřního vězení, z tohoto systému myšlení vštěpovaného po několik let, čte Leonid Kravčuk podle svého prohlášení v Kiew Day historicko-analytickou knihu „Devět komentářů o komunistické straně“, kterou s sebou nosí dokonce i na schůze či různé osobní schůzky. On sám tuto „černou knihu komunismu“ nazývá knihou „prorockou“ a „pokrokovou“.

Kravčuk zastává názor, že efektivita osob i úřadů potřebuje silný světonázorový a duchovní základ. V otázce sporu o usmíření se s Polskem jeho prognóza zní: „Historie zná mnoho příkladů, že i když někde dočasně vládl radikalismus, nakonec vždycky zvítězil hlas rozumu. Tak tomu bude i v této debatě. Když napětí povolí a poklesnou politické vášně, nakonec se navrátí zpět ona schopnost pokojné analýzy u většiny rozhádaných kohoutů. A pak bude možné správně posoudit destruktivní roli jednotlivých radikálů, kteří bránili jakémukoliv sblížení našich národů. A také jim nebude dovoleno, aby to v budoucnu zopakovali. Nakonec bude možné vrátit se k pokojnému prostudování této tragédie, která se stala v minulosti.“

Přeložila:Bohumila Chocholová small GermanyDEVĚT KOMENTÁŘŮ KE KOMUNISTICKÉ STRANĚ – 5 000 výtisků

Devet-komentaru-ke-komunisticke-strane-titOd 27. listopadu do 27. prosince 2016 věnovali občané ČR prostřednictvím stránek Startovac.cz ve veřejné sbírce financí na dotisk českého překladu knihy Devět komentářů ke komunistické straně více než 165 000,- KčDěkujeme za podporu!

Ve středu 12. 4. 2017 se díky podpoře veřejnosti v Galerii Lucerna uskutečnilo slavnostní uvedení knihy na český knižní trh.

Náklad vydání dosáhl 5000 kopií.

Nyní je kniha ke koupi také v našem E-shopu.        OBJEDNAT KNIHU

Cena: 249,- Kč (s DPH)
Počet stran: 252 

Veřejnou sbírku a tisk realizovala nezisková organizace: Lidská práva bez hranic, z.s.

 


Nyní nabízíme celou sérii Devíti komentářů on-line.

Devět komentářů ke komunistické straně: Část I, Co je komunistická strana

Část II, Počátky Čínské Komunistické Strany

Část III, Tyranie čínské komunistické strany

Část IV, Čínská komunistická strana se staví proti přírodě

Část V, Tajná dohoda Ťiang Ce-mina s ČKS o pronasledovaní Falun Gongu

Část VI, Čínská komunistická strana zničila tradiční kulturu

Část VII, Historie zabíjení Čínské Komunistické strany

Část VIII, Proč je čínská komunistická strana zlý kult

Část IX, O bezohledné povaze čínské komunistické strany

POZNÁMKA: On-line série byla z důvodu vydání 5000 kopií tištěné verze dokumentu omezena. Knihu lze objednat v E-shopu Epoch Times ČR za 250,- Kč.

Dokument již vyšel v několika světových jazycích

HungaryUnited KingdomRussia