Praha, 18. červenec 2013 – Na Letné se dnes odehrál první zápas druhého předkola Evropské ligy mezi AC Spartou Praha a švédským klubem BK Häcken. Favorizovaní Letenští nedokázali udržet dvoubrankové vedení z kopačky kapitána Lafaty a zápas skončil nakonec remízou. Další český zástupce v soutěži, Liberec, prohrál s lotyšským Skontem venku 1:2.

AC Sparta Praha 2 : 2 BK Häcken
                (1:0)

Kéž by se Lafata dnes takhle radoval třikrát... Foto z únoroveho zápasu proti Chelsea. (Michael Regan/Getty Images)

Domácí nastoupili do zápasu v očekávané převaze. Jako správný kapitán se taktovky se chytl Lafata, jenž sice neproměnil dalekonosnou střelu hned v úvodu zápasu, síť ale rozvlnil ve 33. minutě.

Ve druhém poločase přidal sparťanský kapitán ještě jeden v 66. minutě. Källqvistem vyraženou střelu Hušbauera doklepl pod břevno a ustanovil příjemné vedení. O tři minuty později ale jednu branku umazal Mohammed a v 77. minutě pak srovnal střídaný Makondele.

Snaha Sparty o výhru se ale do konce hracího času s úspěchem nestřetla, a to i přes téměř završený hattrick Lafatu v 89. minutě, do jehož střely se obětoval obránce hostů. V nastaveném čase se ještě Skalákova odražená hlavička potkala s břevnem, ale dovnitř už balon nepropadl.

Odvetný zápas se bude hrát za týden 25. července v 19,00 ve švédském Gothenburgu.

Liberec dopadl o něco hůře. Prohrál s domácím Skontem 1:2, kdy i jediné inkasování do lotyšské brány zařídil sám gólman domácích. V odvetě, kterou uvidíme také 25. července, se bude muset Liberec doma posnažit o dvoubrankové vítězství (anebo výhru 1:0).