Showman Bolt vždy rád baví publikum... Foto z loňského ročníku. (AFP/Getty Images)
Showman Bolt vždy rád baví publikum. Foto z loňského ročníku. (AFP/Getty Images)

 

Už za pár dní se bude konat náš atletický mítink číslo jedna – Zlatá tretra. Hlavní program, jenž bude k vidění na Vítkovickém stadionu v Ostravě 27. Června, bude však letos chudší o největší hvězdu, Jamajčana Usaina Bolta.

Světový rekordman a šestinásobný olympijský vítěz se měl letos na mítinku objevit už posedmé, na poslední chvíli ale odřekl. Zřejmě kvůli přípravám na srpnové atletické MS v Moskvě.

„Moc se omlouvám všem svým skvělým fanouškům v Ostravě a celé České republice, ale na letošní Zlaté tretře nemohu startovat. Musím zůstat na Jamajce se svým trenérem, abych získal další týdny na speciální přípravu. Ale již teď mohu slíbit, že udělám všechno pro to, abychom se potkali při 53. Zlaté tretře Ostrava 17. června 2014, kde se představím v individuální disciplíně. Děkuji všem příznivcům za tradiční skvělou podporu," napsal organizátorům a fanouškům z Kingstonu Usain Bolt.

Kromě českých špiček se na Zlaté tretře budeme těšit ze světových hvězd, jako je jamajský sprinter Asafa Powell, Keňan Kipruto (3 000 m překážky), Ruska Jelena Isinbajevová a Yarisley Silvaová z Kuby (tyč), Australanka Sally Pearsonová (100 m překážky), Etiopan Beleke (Zátopkův memoriál) Kirani James z Grenady bude atakovat nejstarší rekord Tretry na 400 m, atd.

Zdroj: zlatatretra.cz