Paříž, 6. červen 2013 - Grandslamový titul ze smíšené čtyřhry dnes v Paříži vybojovali Hradecká s Čermákem poté, co porazili páté nasazené duo Nestor/Mladenovicová 1-6, 6-4 a 1-0 (10-6). Pro Čermáka je to první grandslamová trofej v kariéře, Hradecká si přidala do sbírky už druhou (opět z French Open).
Český pár Čermák/Hradecká s trofejí. (Julian Finney/Getty Images)
Český pár Čermák/Hradecká s trofejí. (Julian Finney/Getty Images)

 


Úvod zápasu přitom našim tenistům moc nevyšel. V prvním setu dokázali uhrát jen jeden gem. Kanadsko-francouzský pár se jej tedy zmocnil v poměru 1-6 za pouhých 21 minut.

Ve druhé sadě se naše dvojice výrazně zlepšila, především jeho mužská polovička, a hned na začátku získala brejk při Nestorově podání. Hradecká s Čermákem si už vedení vzít nenechali (i když měli za stavu 5-4 namále) a ziskem setu (v poměru 6-4) si „vynutili" tie-break.

Rozhodující momenty přišly za stavu 5-5 v tie-breaku, kdy se našim tenistům povedlo dvakrát úspěšně returnovat a vytvořit si náskok 9-5. Soupeři je pak už doběhnout nedokázali.

„Je to krásný pocit a i tohle je neskutečný úspěch. Hrají to nejlepší deblisté na světě a není to lehké vyhrát, nevyhraje to každý," řekl Čermák Radiožurnálu.

Dnes se na French Open sehrála i bitva o ženské singlové finále. Postoupila do něj favoritka turnaje Serena Williamsová, když suverénně porazila Italku Erraniovou 6-0, 6-1. Druhou finalistkou se stala Ruska Šarapovová, poté co zdolala Bělorusku Azarenkovou 6-1, 2-6, 6-4.