Princ Philip pozval pilota na rozhovor o mimozemšťanech

20130516 ufo4
Major George Filer III (uprostřed) přináší své svědectví na tzv. občanském jednání 3. května o odtajnění ve Washingtonu, kde odborníci i laická veřejnost prezentovali bývalým kongresmanům své zážitky s UFO. (Shar Adams/The Epoch Times)

Bývalý major amerických vzdušných sil, který za život nalétal pět tisíc hodin, podrobně popsal svůj zážitek s UFO i to, jak to ovlivnilo jeho další život.

Washingtonský Národní tiskový klub uspořádal týdenní konferenci v podobě veřejného slyšení na téma mimozemského života. Setkání odborníků, nadšenců i politiků trvalo celý týden a skončilo 3. května, kdy promluvil také George Filer III, bývalý zpravodajský důstojník vzdušných sil USA. Filer byl jedním ze 39 svědků, kteří bývalým americkým kongresmanům prezentovali své zkušenosti s UFO. Mezi svědky byli rovněž bývalí vojáci, tajní agenti, výzkumníci, akademici, ale i běžní lidé.

To, co se Filerovi stalo, se odehrálo v lednu 1962, kdy působil jako pilot na americké letecké základně v anglickém Sculthorpe. Doplňoval tehdy nad Severním mořem palivo, když mu z Londýna oznámili, že mají na radaru neznámý objekt. Už se stmívalo a on společně s posádkou vyrazil na místo určení. Bylo to poblíž Oxfordu a Stonehenge, ve výšce kolem 300 metrů.

Kontrolní věž v Londýně mu oznamovala, jak daleko má k cíli. „Hlásili míle k cíli – 60 a 40. Kolem třiceti mílí můj radar APS-23 zachytil vznášející se UFO přímo přede mnou. Byl to neobvykle velké radarové čtení, které mi připomínalo velký most nebo loď. Tento stroj byl větší, než všechno, co jsem dosud ve vzduchu viděl. Připomínalo mi to čtení radaru z Brooklynského mostu nebo Firthského mostu ve Skotsku, který má přes jednu míli (asi kilometr a půl, pozn. red.),“ napsal Filer ve svém svědectví a pokračuje:

20130516 ufo3
Snímek mateřské lodi s viditelnými okny. Pořízeno v červenci 1967 nad americkým městem Cumberland ve státě Rhode Island. (foto poskytl George Filer III)

„Čtení bylo čisté a plné na rozdíl od rozmazanosti dešťového mraku. Měl jsem pocit, že tento stroj musí být z oceli nebo silného železa. Letěli jsme kolem 425 mílí v hodině, když jsme byli asi deset mílí od něj. Tehdy si UFO očividně uvědomilo, že jsme ho zachytili. Byla temná noc. Viděli jsme jen řadu tlumených světel přímo před námi. Vypadalo to jako výletní loď na moři. Teď už nás dělily pouze tři míle. UFO najednou ožilo, světla se obrovsky rozzářila a UFO ve startu zrychlilo, jako když v noci startuje raketoplán.“

„Uviděli jsme daleko jasnější světla a fantastickou akceleraci, jak vystoupalo skoro přímo nahoru a bylo fuč. Tomuto vesmírnému plavidlu se, jak jsem se dozvěděl, říká mateřská loď, protože stejně jako letadlová loď nese menší talířovité stroje. Ptali jsme se kontrolní věže v Londýně, zda se v oblasti vypouštěly nějaké rakety, ale zdálo se, že jsou stejně zklamaní jako my. Dispečer řekl: 'Žádné odpalování raket v oblasti není. Děkujeme za spojení, můžete se nyní vrátit ke své misi.'”

Přitáhnutí královské pozornosti

20130516 ufo2
Snímek světelné záře zřejmě ze startujícího motoru, kterou vydala mateřská loď UFO ve chvíli, co se k ní major Filer přiblížil.  Loď rychle nastartovala a v mžiku zmizela. (foto poskytl George Filer III)
20130516 ufo
Snímek radarového záznamu UFO (velký objekt), se kterým se major Filer setkal v roce 1962 nad anglickým Oxfordem. (foto poskytl George Filer III)

Filer uvedl, že incident si nezískal valnou odezvu, i když jej zaznamenal ve svém hlášení. O pár týdnů později nicméně dostal i se svou posádkou pozvání, aby se zúčastnili večeře s princem Phillipem, vévodou z Edinburghu, který měl o jejich zážitek zájem.

„Seděli jsme kolem stolu, bylo nás asi sedm, a probírali jsme UFO. Princ Phillip byl velice příjemný a přátelský. O naše setkání (s objektem) se velmi zajímal. Měli jsme za to, že mu o tom řekla londýnská věž, protože americkou Air Force to nijak nezajímalo,“ popsal pilot.

Když se manžela královny Alžběty II. zeptal, proč ho to tolik zajímá, odpověděl: „Strýc, který mne vychovával, hrabě Mountbatten, viděl detailní záběry UFO, když byl u námořnictva.“ Princ se přiznal, že si mnohokrát vyslechl posádky letadel, které se s neznámými objekty na obloze setkaly.

Sám Filer prohlásil, že se od té doby o UFO zajímá a myslí si, že mimozemšťané přicházejí na naši planetu už tisíce let. Mínil tím archeologická díla vyrytá do hlíny, kterým se říká kurzory a které se nacházejí všude po Anglii. Bývalý voják se domnívá, že připomínají tvarem mateřskou loď ufonů.

Filer je nyní regionálním ředitelem neziskové organizace Mutual UFO Network, kterou založili dobrovolníci v roce 1969 a jejímž úkolem je dokumentovat výskyty UFO a studovat je. Také vydává týdenní zpravodaj zaměřený na tuto tématiku.

small United Kingdom

 

Čtěte také:

Bývalý důstojník vzpomíná na setkání s UFO

Záhadný objekt v Baltickém moři vyvolává další otázky

Záběry UFO z Číny vyvolaly rozruch mezi uživateli internetu (video)