Výzkumník Aiichiro Inoue z japonského počítačového gigantu Fujitsu představuje firemní technologii v Tokiu 14. května 2009. (Jošikazu Tsuno / AFP / Getty Images)
Výzkumník Aiichiro Inoue z japonského počítačového gigantu Fujitsu představuje firemní technologii v Tokiu 14. května 2009. (Jošikazu Tsuno / AFP / Getty Images)


 

Oracle a Fujitsu představily nové servery MIO, jež jsou postaveny na 16jádrovém procesoru Sparc64 X. Výrobci se zaručují, že tyto servery nabízejí spolehlivost a dostupnost, která byla předtím obvyklá pouze až u mainframů.

Kromě toho, že servery údajně přinášejí přelomové technologie, jakými jsou např. Software on Chip nebo Liquid Loop Cooling, nabízejí také vysoce přizpůsobivé systémové konfigurace, doprovázené fyzickým rozdělením disků na oddíly, a to i se zabudovanými bezplatnými virtualizačními technologiemi, jako např. Oracle VM Server for Sparc.

V modulární architektuře s aktivací CPU na úrovni jader lze systémy MIO dynamicky škálovat od 1 do 64 procesorů. Administrátorům je tím umožněno lehce přidávat prostředky ve stavebních blocích, aniž by byl přerušen běh aplikací, a podle měnících se požadavků na zatížení.

Společnost Oracle je odhodlána zjednodušováním informačních technologií přispívat k novým inovacím. Na nových serverech je možno provozovat dva operační systémy Solaris, jež jsou binárně kompatibilní se všemi současnými i dřívějšími servery Sparc. Nedávno někteří analytici předpokládali, že Oracle vsadí vše na svoje procesory Sparc.

Novou generaci úložných zařízení Eternus CS High End představila Fujitsu. Úložná zařízení obsahují také deduplikační technologii Quantum. Podle výrobce bude nově vzniklé řešení dosahovat několikanásobně větší škálovatelnosti, než mohou dosáhnout současné produkty na trhu.

Kromě toho se ze serverů kopírují veškerá data do vyrovnávací paměti Eternusu. V ní mohou nadále zůstávat a současně být podle potřeby neprodleně obnovena nebo přesunuta na disk. Přesunuta mohou být i na deduplikovatelný disk či pásku. Tyto systémy budou v České republice dostupné koncem letošního roku.

Podle zdroje: Computerworld