Seržant James Penniston v Národním tiskovém klubu, 29. dubna 2013. Americký voják zde popisoval své setkání s UFO. (Shar Adams/The Epoch Times)
Seržant James Penniston v Národním tiskovém klubu, 29. dubna 2013. Americký voják zde popisoval své setkání s UFO. (Shar Adams/The Epoch Times)

Bývalý důstojník amerických leteckých sil nedávno detailně popsal své setkání s neznámou kosmickou lodí v roce 1980 ve Velké Británii.

Seržant James Penniston promluvil 29. dubna na konferenci věnované mimozemšťanům, která se uskutečnila v Národním tiskovém klubu ve Washingtonu. Konference trvala do 3. května.

Vše se přihodilo 26. prosince 1980, kdy Penniston působil jako velitel vojenské stráže na letecké základně v anglickém Bentwaters. Nadřízení jej tehdy požádali, aby vyšetřil „loď neznámého původu". Důstojník se šel s kolegou podívat na objekt, který zaměřil vojenský radar. Objekt přistál v lese vedle základny a muži jej našli snadno – vyzařoval podivné světlo.

Když se k lodi přiblížili, ozářil je paprsek světla a oni spadli na zem. „Myslel jsem, že vybuchneme," popsal Penniston. Když paprsek ustal, vstali a uviděli trojúhelníkové vesmírné plavidlo dlouhé téměř tři metry a vysoké dva metry. Svítilo žlutě a modře. Kolem plavidla byl nabitý vzduch. „Byla tam statická energie. Mohli jste to cítit ve vlasech a na těle," řekl posluchačům Penniston.

Protože seržant myslel, že by mohlo jít o americký či dokonce ruský stroj, následoval pokyny a vše se pečlivě zaznamenal. Povrch lodě byl hladký a zdálo se, že se stroj vznáší lehce nad zemí. Když na něj zkoušel zatlačit, konstrukce byla pevná „jako kámen". Na přepravu lidí to bylo příliš malé, poznamenává Penniston, a celkově na něj plavidlo působilo „neškodně".

Jak neznámý objekt obcházel, pátral po jeho označení. Místo něj však objevil jen hieroglyfy vyryté do pláště. Největší ze znaků měl tvar trojúhelníku. Jak zkoumal dále, bylo mu jasné, že má před sebou něco, co nepochází od člověka. „Bylo to mimo možnosti naší technologie," řekl strážce.

 

„Bylo to mimo možnosti naší technologie"

 

Za tři čtvrtě hodiny se plavidlo bezhlučně vzneslo a s neuvěřitelnou rychlostí zmizelo. Penniston byl jediný, kdo se stroje dotkl. Jeho kolega Burroughs byl zpacifikován obřím paprskem světla seshora a k případu se vyjádřil sám až teprve před nedávnem.

Podivná světla a letouny byly kolem Brentwoodu pozorovány ještě další dva dny. Hlásili je jak vojáci sloužící na základně, tak někteří civilisté. Penniston dostal za úkol podat podrobnou zprávu, což udělal v podobě čtyřstránkového textu. Od té doby však zprávu už nikdy nespatřil. Za pár dní mu přinesli papír s popsanou půlstránkou a se slovy, že tohle je jeho nová zpráva a vše podléhá utajení. Pak už se obou mužů nikdo na nic neptal, a jim to vyhovovalo. Chtěli na celou událost zapomenout.

Jenže za čas se vyskytly zdravotní komplikace. U Burroughse, kterému bylo tehdy přes dvacet let, se objevila srdeční porucha a zbělely mu dásně. Podobné příznaky jsou u ozáření. Problémy se srdcem začal mít i Penniston, ale nejen to. Objevily se i potíže s rovnováhou a nespavost. Později zjistili, že stupeň radiace na místě byl sedmkrát vyšší, než je normál.

Oba důstojníci mluvili na konferenci otevřeně, ale za přítomností svého právníka. Vojenská zdravotní služba jim odmítla poskytnout zdravotní záznamy a nemocenskou. „Dělali nám obstrukce," uvedl v prohlášení Burroughs a dodal, že se nedočkali ani žádného vysvětlení, proč jim nebyly záznamy vydány.

 

small United Kingdom

 

Čtěte také:

Během startu Šen-čou 9 bylo pozorováno UFO

Britská vláda odkryla dokumentaci o UFO