Na Nové scéně Národního divadla proběhlo první kolo IV. Mezinárodní baletní soutěže a XIV. ročník Soutěžní přehlídky tanečních umělců ČR v jednom.

Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)
Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)

Na pódiu v prvním kole vystoupilo celkem 17 soutěžících. Svou účast v celé soutěži potvrdilo již 90 soutěžících z řad profesionálních tanečníků a posluchačů odborných tanečních škol z České republiky, Slovenska, Belgie, Ruska, Polska, Ukrajiny, Rumunska, Itálie, Austrálie, Maďarska, Rakouska, Řecka, Srbska, Francie a Japonska. Přihlášených je 65 účastníků v kategorii Junior a 26 v kategorii Senior.

Na místa odborné poroty zasedli tanečník a choreograf Ivan Liška (umělecký ředitel Bavorského státního baletu Mnichov), dále Cyril Atanassoff (emeritní étoile a profesor Pařížské opery), Vasilij Medveděv (choreograf, pedagog a zakladatel Mezinárodního baletního festivalu Dance Open v Sankt Petěrburku), Tereza Podařilová (primabalerína baletu Národního divadla v Praze) a choreograf Mário Radačovský (umělecký šéf Baletu Bratislava).

„Interpretační soutěže mají velký význam pro tanečníky i pro diváky. Tanečníkům dávají možnost konfrontace výsledků práce, v návaznosti pak možnost výměnných učebních pobytů a stáží, účasti na galakoncertech, nabídky do angažmá u nás i v zahraničí a pozvání na světové soutěže,“ vysvětluje ředitel soutěže Zdeněk Prokeš.

Čtěte také:

KOMPLETNÍ REPORTÁŽ: IV. Mezinárodní baletní soutěž Praha 2012 - rozhovory, fotogalerie, videa

Mezinárodní baletní soutěž v Praze - fotogalerie, páry

Mezinárodní baletní soutěž v Praze. Devadesát soutěžících, patnáct zemí světa, prestižní porota

Světové turné souboru Shen Yun Performing Arts. (shenyunperformingarts.org)

Pražské kongresové centrum navštíví světová špička v oblasti klasického čínského tance - newyorský soubor Shen Yun Performing Arts.

Umělecký soubor Shen Yun Performing Arts oživuje po celém světě odkaz pěti tisíc let čínské kultury již od svého založení v roce 2006.

Profesionální provedení, vysoká kvalita představení, nadšený ohlas publika a pořadatelských organizací umožnily souboru postupně navštívit významná kulturní centra. Soubor získal uznání světové umělecké elity a zařadil se mezi nejhodnotnější světové kulturní bohatství jako naprostý unikát.

Soubor je světovou špičkou v oblasti klasického čínského tance. Svým mistrovským tanečním uměním, unikátním složením živého orchestru, pěvci nevídaného kalibru a obřími multimediálními kulisami oslovuje diváky po celém světě.

Shen Yun Performing Arts - Praha 2013                                                               -REKLAMA-

 

Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)
Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)
20121203 danceshop
Dance shop, baletní potřeby
e-shop a kamenná prodejna s tanečními potřebami s výrazným zaměřením na balet, jazz a moderní tance.

Našimi dodavateli jsou přední výrobci  tanečního oblečení a obuvi z celého světa - Bloch, Intermezzo, So Danca, Gaynor Minden a další.

Zboží dodáváme po celé ČR a SR. Informace o dostupnosti zboží přímo na webu. Skladové zboží zasíláme do 24 hodin od objednávky. (REKLAMA)
Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)Mezinárodní baletní soutěž. (Milan Kajínek/ Epoch Times)