Wladimir Kličko v Mariusz Wach. (Photo by Joern Pollex/Bongarts/Getty Images)
Wladimir Kličko a Mariusz Wach. (Photo by Joern Pollex/Bongarts/Getty Images)

 
Duel o tituly IBF, IBO, WBA (super), WBO a Ring Magazine v těžké váze mezi ukrajinským obhájcem Vladimirem Kličkem (58-3) a polským vyzyvatelem Mariuszem Wachem (27-0).

Hala hamburské O2 World Arény se během boxerského galavečera postupně zaplňovala, a když přišel zápas Klička s Wachem, bylo už téměř plno.

Vladimir Kličko prohlásil ještě před zápasem, že svoji 59. výhru v profesionálním ringu věnuje svému před dvěma týdny zesnulému kouči Emanuelu Stewardovi.

Zápas osobně sledoval také šestašedesátiletý představitel filmového boxera Rockyho Balboa - Sylvester Stallone, který přišel do ringu ještě před nástupem borců.

Zápas byl po celém světě široce propagován a diváci, kteří zaplatili za vstupenky, a také ti, kteří zápas pozorují v přímém přenosu, se těší na další souboj. Favoritem je Wladimir Kličko, většina komentátorů pouze odhaduje, kolik kol Mariusz Wach vydrží.


Průběh zápasu

Wladimir Kličko vs. Mariusz Wach. (JOHN MACDOUGALL/AFP/Getty Images)
Wladimir Kličko vs. Mariusz Wach. (JOHN MACDOUGALL/AFP/Getty Images)

Kličko první dvě kola Wacha neustále prověřoval a uštědřil mu několik zásahů, které Wach dokázal ustát. Ve třetím kole se Kličko poněkud stáhl a odpočíval, ale udržoval si nad Wachem celkovou převahu, dokud neinkasoval od Wacha koncem pátého kola.

Diváci si užívali výborný box. Zápas se rozhodně neubíral cestou krátké bitky ve stylu zápasu Mikea Tysona s Peterem McNeelym, kdy došlo ke knockoutu v prvním kole.

Wach ukázal skutečně velkou odolnost vůči Kličkovým zásahům. Technicky lepší Kličko ale začíná být unavený. V osmém kole se zdá, že chce Kličko zápas ukončit a Wacha knockoutovat, ale Wach se stále drží a nepřestává bojovat ani v následujícím kole.

Začíná se spekulovat o tom, že nakonec dojde ke sčítání bodů. „Ne, tahle polská hora prostě k zemi nechce! Kličko tančí, bije, Wach drží,“ komentuje stav desátého kola reportér z profiboxing.cz.

Ani v jedenáctém kole se Kličkovi nedaří Wacha skolit. Wach má před sebou poslední kolo, ale Kličko má jasný bodový náskok, jediná Wachova naděje na vítězství je knockout. Poslední kolo chtěl Kličko hlavně bezpečně doboxovat, protože měl na body vyhráno. Wach ale stále tlačil a nakonec dostal zápasnickým chvatem Klička na zem.

„Unavený Wach tlačí!!! Je to bojovník, zápas končí, Vladimir vítězí, ale "pouze" na body!“ zakončuje komentářem zápas po dvanáctém kole reportér profiboxing.cz.

Zápas osobně sledoval také šestašedesátiletý představitel filmového boxera Rockyho Balboa - Sylvester Stallone, který přišel do ringu ještě před nástupem borců. (Martin Rose/Bongarts/Getty Images)
Zápas osobně sledoval také šestašedesátiletý představitel filmového boxera Rockyho Balboa - Sylvester Stallone, který přišel do ringu ještě před nástupem borců. (Martin Rose/Bongarts/Getty Images)