20121101 fg
Cvičení Falun Gongu. (NTD News)

Čínské vydání deníku Epoch Times zveřejnilo během víkendu  dopis, ve kterém příbuzný jednoho z pracovníků městské pobočky úřadu 6-10 prosí jeho jménem o odpuštění. Úřad 6-10 byl zřízen v roce 1999. Má jediný úkol: zlikvidovat duchovní praxi Falun Gong a její příznivce

Dopis je adresován dvěma bratrům. Oba měli být mučeni v pracovních táborech kvůli svému přesvědčení. Jeden z adresátů měl být „vyslýchán desítkami agentů a měl mu být odepřen spánek po dobu 15 dní, přičemž pětkrát zkolaboval“.

Oba bratři mají být syny vysoce postaveného komunistického úředníka. Po svém propuštění začali shromažďovat důkazy o korupci lidí zodpovědných za jejich uvěznění a pronásledování. Nyní se oba chtějí domáhat odškodnění.

Získané důkazy spolu se svými výpověďmi odeslali stranickému vedení. V dopise se uvádí, že  vyšetřováním místních úředníků, kteří jsou z pronásledování bratrů zodpovědní, byl následně pověřen člen stálého výboru politbyra Ťia Čching-lin. Vyšetřování vyvolalo mezi městskými funkcionáři paniku.

„Komunistická strana pronásleduje Falun Gong už 13 let, ale nyní je to poprvé, co byl podobný dopis někým vyslyšen. Úkolem úřadu 610 je pronásledovat Falun Gong. Jestliže se nyní začínají veřejně omlouvat, značí to, že pronásledování se dostalo do své poslední etapy. Ťiang Ce-min bude se svou frakcí, do které patří i Po Si-laj, velmi brzy čelit spravedlnosti. To je jisté,“ uvádí analytik Liou Kuo-chua.

Funkcionář, který se v dopise omlouvá, zároveň apeluje na níže postavené úředníky, aby aktivně odhalili případy pronásledování a nesloužili tak hlavním iniciátorům pronásledování za obětní beránky.

 

Čtěte také:

Wen Ťia-pao prosazuje nápravu ve věci Falun Gongu, tvrdí informátor

Úřad 610 – zbraň namířená proti Falun Gongu

Perzekuce Falun Gongu čínským komunistickým režimem: počet úmrtí za rok 2011 (video)

Číňanka žaluje stranického pohlavára Po Si-laje za mučení (video)

Vnitřní síla zvítězí nad mučením

Dalajláma: Pronásledování Tibeťanů a následovníků Falun Gongu je velmi smutné

Čína: 2 300 lidí požaduje soud pro ty, co nechali mučit praktikujícího Falun Gongu