20121018 airback
Ilustr. foto. (NTD news)

Další produkt z Číny vzbuzuje v USA obavy. Nedávné testy airbagů vyrobených v Číně odhalily, že vzduchové vaky, které mají pasažéry v autě chránit, se buďto vůbec nenafoukly nebo se nenafoukly pořádně nebo vybuchly.

Americký úřad pro bezpečnost na silnicích (NHTSA) nyní před těmito airbagy varuje. Naštěstí ale dosud nebylo nahlášeno na následky nefunkčnosti těchto falešných airbagů žádné zranění.

Tyto nebezpečné čínské airbagy vypadají jako pravé, ale v Americe je můžete koupit zhruba za čtvrtinu běžné ceny. Americký úřad varuje, že když koupíte airbag za méně než 400 dolarů, je možné, že je falešný.

Úřad také informuje, že pokud jste nedávno koupili „ojeté“ auto nebo airbagy od autoshopu (autošopu), který není autorizovaným prodejcem, můžete být také vystaveni riziku. Vozidla označená jako zachráněná, přestavěná nebo rekonstruovaná jsou také podezřelá, obzvláště pokud jste je koupili během posledních tří let.

Policie již zadržela několik obchodníků prodávajících falešné airbagy, ale tisíce těchto padělků již byly prodány. Vláda USA odhaduje, že falešnými airbagy je v Americe vybaveno zhruba 240 tisíc vozů, což tvoří asi 0.1% amerických aut (nebo což je asi každé tisící auto).

 

Video poskytla Televize NTD