Producent Jim Crill v rozhovoru s televizí New Tang Dynasty. (Televize NTD)
Producent Jim Crill v rozhovoru s televizí New Tang Dynasty. (Televize NTD)

Producent Jim Crill viděl premiéru newyorského uměleckého souboru Shen Yun Performing Arts ve městě San Antonio v Texasu.

Po představení v Lila Cockrell Theatre sdílel svoje dojmy v rozhovoru s televizí New Tang Dynasty, v němž nešetřil chválou.

„Tohle je ta nejkrásnější věc, nejkrásnější událost, na které jsem kdy v životě byl. Seděl jsem v první řadě, a plakal jsem, kvůli tomu lidskému duchu, té důstojnosti, té síle, té lásce, které z těch lidí vycházely; bylo to úžasné,“ komentoval Crill svoje zážitky.

Podle Crilla dosahují tanečníci svým uměleckým projevem a chováním úžasných výsledků. „Chci odejít do Číny a žít tam, chci jim říct, co jste vy Číňané zač. Oni mě vyslechnou, protože musí. Tohle je ta nejsilnější věc, jakou jsem kdy viděl. Je to nejčistší dokonalost lidského ducha, talentu, prostě dokonalost. Oči těch lidí jsou všechny tak jednotné, přímočaré. Dokonalost jejich prstů byla bezchybná, tohle dokáže jenom někdo, kdo má v sobě jiskru od Boha. Jsem ohromen, nebo spíš, jsem ochromený.“

 

Producent Jim Crill v rozhovoru s televizí New Tang Dynasty (anglicky)

(2,5 minuty)„Prostě bych si jen přál, abych mohl nějak zakřičet na lidstvo a říct jim, že zažít Shen Yun je něco, co sami sobě dluží; zažít ty lidi a tu kulturu Číny, která sestupuje z těch tisíců let. Dneska jsem říkal, mám to, jakmile Číňané naleznou toho opravdového lidského ducha, přinesou mír celému světu. Přijde to z Číny, přijde to z čínské kultury,“ míní Crill.

Podle Crilla soubor Shen Yun Performing Arts předběhl v umělecké dokonalosti všechny ostatní soubory. „Kdybych mohl říct americkému obecenstvu, jestli věří, že viděli vytříbený talent, měli by se rozhodně podívat na Shen Yun. Protože tohle je hluboký, nejčistší vrchol zábavy, nad tímhle už není nic, prostě nic.“

Shen Yun Performing Arts bude opět vyrážet na celosvětové turné v roce 2013.

Navštivte oficiální stránky souboru * Všechny související články *

 

Upoutávka pro připravované turné v roce 2013

Sledujte ve větším formátu

(30 sekund)

 

Čtěte také:

Divadlo: Shen Yun Performing Arts - turné 2013