20120821-cinska-nemocnice
Screenshot z webové stránky nemocnice Čchien-fo-šan. Nemocnice je obviněna z účasti na nedobrovolném odebírání orgánů politických vězňů. (Sdhospital.com.cn)

 

Dvě nemocnice šan-tungská provinční nemocnice Čchien-fo-šan (pinjin Qianfoshan) a šan-tungská Policejní nemocnice jsou podle zdravotnického pracovníka zapojeny do obchodů s lidskými orgány politických vězňů.

Starší zdravotnický pracovník, který byl po dobu více než dvacet let zaměstnán ve zdravotnickém systému v Ťi-nanu, hlavním městě provincie Šan-tung, sdělil The Epoch Times, že mnoho případů transplantací orgánů z živých subjektů (lidí) provedených v provincii za poslední desetiletí pramenilo ze spolupráce mezi dvěma nemocnicemi a šan-tungskou ženskou provinční věznicí.

Jednotky úzce spolupracují při vyhledávání vhodných dárců orgánů z vězeňské populace, při odebírání orgánů nedobrovolným dárcům a na samotném provedení transplantace orgánů pacientovi, který je za orgán ochoten zaplatit. Podle zdroje jsou také stanoveny jasné podmínky pro rozdělování zisku.

Na 12. srpna 2003 šan-tungská provinční nemocnice Čchien-fo-šan a Orientální transplantační centrum (OTC) tchien-ťinského prvního nemocničního centra společně založily Orientální transplantační centrum pro transplantaci jater (OTCJ) v provincii Šan-tung, podle čínského zdravotnického informačního adresáře, který zaznamenává profily nemocnic.

OTCJ se účastnilo na odebírání orgánů z živých zadržených příznivců Falun Gongu, což dokládá zpráva vydaná v srpnu 2008 Světovou organizací za vyšetření perzekuce Falun Gongu (anglická zkratka WOIPFG), výzkumnou skupinou, která se podílí na vyšetřování okolností této kauzy.

Vyšetřovatelé WOIPFG 16. března 2006 provedli telefonát do OTCJ (jako zájemci o transplantaci), aby získali informace o používání orgánů získávaných z politických vězňů z řad příznivců Falun Gongu. Zaměstnanec nemocnice odpověděl na otázku: „Dodávky jater… ty z Falun Gongu, chci se zeptat, jestli máte takové?“ Doktor: „Je to ok, když sem přijdete.“ Na opakovaný dotaz: „Takže to znamená, že je máte?“, odpověděl doktor: „V dubnu bude víc takových poskytovatelů… teď jich postupně máme víc a víc.“[1]

Webové stránky transplantačního centra byly po zveřejnění přepisu telefonátu prováděného WOIPFG uzavřeny.

Centrum později ve spolupráci s Ústavem pro výzkum transplantace jater provozovaném Vojenskou policií založil Transplantační výzkumný ústav Vojenské policie, uvedl pekingský deník Beijing Daily v květnu 2012.

Podle jednoho z členů personálu nemocnice Čchien-fo-šan zastřešovala klinický výzkum mnoha lékařských škol včetně Šan-tungské university tradiční čínské medicíny a Wej-fangské lékařské univerzity. Velký počet operací prováděných v rámci klinické výuky není zdokumentováno, takže jména lékařů, kteří prováděli operace, a další relevantní informace nejsou sledovatelné.

Šan-tungská Policejní nemocnice je podle zdroje z personálu rozdělena na dvě části. Vnější část budovy je otevřena široké veřejnosti a policii. Uvnitř budovy se nacházejí prostory oddělené dvěma železnými dveřmi, které slouží údajně k přechovávání vězňů přivezených z věznic, pracovních táborů a jiných míst. Zařízení ve skutečnosti funguje jako vězení se zdravotnickým vybavením pro vyjmutí lidských orgánů, řekl zdroj The Epoch Times.

Když deník The Epoch Times kontaktoval mluvčího nemocnice a konfrontoval jej se všemi výše uvedenými tvrzeními, nebyl na ně žádný zaměstnanec schopen reagovat.

 

„Praktiky, jako je odběr orgánů z popravených vězňů nebo dokonce od ilegálně zadržených členů Falun Gongu, odsuzuji jako eticky naprosto zrůdné. Jsou ostudou celé transplantační medicíny a především státu, který je na svém území připustí," MUDr. Tomáš Reischig, PhD.

 

Šan-tungská policejní nemocnice podle zpráv na stránkách spojených s hnutím Falun Gong www.Minghui.org. údajně hrála aktivní roli při pronásledování Falun Gongu. Množství příznivců Falun Gongu bylo podle těchto webových stránek v utajeném oddělení nemocnice vězněno, zde s nimi bylo podle výpovědí špatně zacházeno a někteří z vězněných se v důsledku mučení nebo jiného špatného zacházení ocitli na hranici smrti.

Předchozí exkluzivní rozhovory se zdroji zevnitř nemocnice poskytly potřebné informace o kulturním a sociálním pozadí nemocnice, potřebné pro pochopení toho, jak mohou nemocnice a lékaři používat k extrakci orgány od vězňů svědomí na základě systematické organizace.

V březnu roku 2006 starší vojenský lékař, který nechtěl být z bezpečnostních důvodů identifikován vzhledem k citlivé povaze těchto informací, podal Epoch Times svědectví. Lékař uvedl, že se čínská vláda nerozpakuje využít politické vězně jakýmkoliv ekonomicky výhodným způsobem. "V mnoha druzích podnikání jsou lidská těla, mrtvá i živá, drahým průmyslovým zdrojem a surovinou. Čínská centrální vláda se rozhodla zacházet s příznivci Falun Gongu jako s nepřáteli. S příznivci Falun Gongu je možné naložit jakýmkoliv ekonomicky výhodným způsobem," uvedl lékař ve své výpovědi.

Dále lékař dodal: "Jinými slovy, příznivci Falun Gongu, stejně jako mnozí zločinci, již nejsou více považováni za lidi. Je s nimi nakládáno jako se surovinami, jež mají být proměněny do komerčních produktů."

Podobně hrůzné výpovědi slýchali spojenci od svědků z koncentračních táborů za druhé světové války. Podobně jako tehdy je dnes pro veřejnost i mnohé zasvěcence těžké podobným informacím uvěřit. Je těžké uvěřit tomu, že by se něco takového mohlo odehrávat i dnes.

„Praktiky, jako je odběr orgánů z popravených vězňů nebo dokonce od ilegálně zadržených členů Falun Gongu, odsuzuji jako eticky naprosto zrůdné. Jsou ostudou celé transplantační medicíny a především státu, který je na svém území připustí," vzkázal člen výboru České transplantační společnosti MUDr. Tomáš Reischig, PhD, z I. interní kliniky Fakultní nemocnice v Plzni pořadatelům tiskové konference k vydání knihy čínského právníka Kao Č’-šenga v Senátu Parlamentu České republiky.

Světové transplantační společenství již na zprávy o neetických transplantacích prováděných v Číně reagovalo sankcionováním čínských transplantačních kruhů. Některé nemocnice zamítly výcvik čínským chirurgům, a výzkumné práce, u nichž se zjistilo, že jsou vytvářeny s pomocí těl vězňů, byly odmítnuty.

 


[1] Přepis telefonního vyšetřování: Městská nemocnice Qianfoshan pro transplantace jater, provincie Shandong (16. března 2006):

Recepční: Počkejte vteřinku. Seženu vám doktora.

Doktor: Dobrý den. Jak se máte?

M: … jak dlouho děláte [tyto operace]?…

Doktor: … Přes čtyři roky.

M: Dodávky jater… ty z Falun Gongu, chci se zeptat, jestli máte takové?

Doktor: Je to ok, když sem přijdete.

M: Takže to znamená, že je máte?

Doktor: … V dubnu, bude víc takových poskytovatelů… teď jich postupně máme víc a víc.

M: Proč jich bude víc v dubnu?

Doktor: To vám nemohu vysvětlit…

Zdroj záznamu organharvestinvestigation.net

 

Čtěte také:

Talienský výdělek: Jak Ku Kchaj-laj využila perzekuci politických vězňů k vlastnímu obohacení

Kongres v Berlíně: Etická věrohodnost mezinárodní Transplantační společnosti je v sázce

Transplantace: David Kilgour - zabíjení praktikujících Falun Gongu pro peníze

Vojenské nemocnice v Číně se účastní na nedobrovolném odběru orgánů vězňům

Odborník na transplantace odmítl pozvání do Číny

Kanadský vyšetřovatel při návštěvě Prahy informoval o odebírání orgánů čínským vězňům svědomí

MUDr. Tomáš Reischig: Odběr orgánů z popravených vězňů a od ilegálně zadržených členů Falun Gongu je eticky naprosto zrůdný

V Jižní Koreji byl zatčen gang, který dohazoval nelegální transplantace

Cenný svědek odebírání orgánů vězňům v Číně čelí deportaci z Evropy

YouTube: Krvavá sklizeň – odebírání orgánů v čínských vězeních

Číňané chtějí vědět pravdu o odběru orgánů popraveným vězňům

EU zavádí směrnice proti nezákonému obchodování s orgány a orgánové turistice