V hongkongském klášteře Pcho Lin se k bitvě sešly dva klany bojových umění - Šaolin a Wudang. (televize NTD)
V hongkongském klášteře Pcho Lin se k bitvě sešly dva klany bojových umění - Šaolin a Wudang. (televize NTD)

V hongkongském klášteře Pcho Lin se k bitvě sešly dva klany bojových umění - Šaolin a Wudang. Oběma však jde ale o společnou věc – vyvolat zájem o tradiční čínská bojová umění.

Pod dohledem jedné z největších sedících soch Buddhy na světě předvádějí své dovednosti.

Šaolinská bojová umění pocházejí z dlouhé linie buddhistických tradic, zatímco Wudang je zakořeněn ve starodávné taoistické tradici. Taoismus je původní čínské náboženství.

Zvládnout tyto neuvěřitelné akrobatické kousky zabere řadu let pilného procvičování.

„Vzpomínám si, když jsme poprvé procvičovali stojku. V každé třídě bylo třicet lidí. Po dvou minutách jsme všichni naříkali. Bylo to opravdu hodně těžké, myslel jsem, že mi odpadnou ramena. Nic jsem necítil, jakoby mi ani nepatřily. Nejhorší byl trénink ze začátku,“ uvedl Čou Pcheng, praktikující šaolinského Kung-fu.

Ačkoliv jsou filmy a knihy o kung-fu stále populární, v dnešním světě plném technologie je jen málo jedinců, kteří jsou ochotni se přísnému tréninku oddat.

 

Video poskytla Televize NTD


„Když jsme s kamarády, mám pocit, že vzdálenost mezi námi roste. Oni... někdy když se bavíme, už si není moc o čem vykládat. Líp si povyprávím s lidmi z Wudangu,“ sdělil Wang Žen-sü, praktikující wudangského stylu Kung-fu.

Ukázka tradičních bojových umění má znovu probudit zájem veřejnosti. I dnes se najde řada lidí, kteří se tradičních zvyklostí stále drží.