Pro Španělsko pečetil čtvrtou úspěšnou penaltou Fabregas. (Laurence Griffiths/ Getty Images)
Pro Španělsko pečetil čtvrtou úspěšnou penaltou Fabregas. (Laurence Griffiths/ Getty Images)

První semifinálový zápas sehráli ve středu na stadionu Donbass Arena v Doněcku sousedé z Pyrenejského poloostrova - Portugalsko a Španělsko.

Velmi opatrná hra obou týmů nepřinesla v řádném hracím čase žádný oku lahodící gólový zážitek. Bezbrankový stav tedy vyústil do prodloužení.

V něm se ve 103. minutě nepodařila proměnit Iniestovi největší šance dosavadního průběhu, když jeho „doťuk“ centrovaného balonu vyrazil portugalský gólman Rui Patrício. V první nastavené patnáctiminutovce se nakonec nerozhodlo.

Druhých patnáct minut patřilo herně Španělsku, ale vytoužený gól se jim vstřelit nepodařilo.

Přišlo tedy na penaltové rozstřely. První nastoupilo Španělsko v podání Xavi Alonsa – jeho střela byla vyražena. Casillas kontroval, když vyrazil pokus Moutinha. Druhé kolo rozstřelů se podařilo Iniestovi, ale i na druhé straně Pepemu. Piqué (ESP) přidal druhý... Nani (POR) dorovnal. Do středu brány poslal třetí přesnou střelu Španělů Ramos. No a na portugalské straně v tento klíčový moment zastavilo Alvesovo srovnání stavu břevno. Se štěstím od tyče pak za Španělsko proměnil Fabregas a poslal tak svůj tým do finále.

 

 

201200628 pavouk

 

Čtěte také:

Semifinalisté Eura 2012