Poutač právě probíhajícího slovenského turné. (www.teamontour.sk)
Poutač právě probíhajícího slovenského turné. (www.teamontour.sk)

 

Slovenská hudební skupina Team, která brázdí česká a slovenská pódia téměř třicet let, vyrazila na poslední rozlučkové turné Final Tour 2012, kterým se chystá uzavřít jednu velkou hudební kapitolu. Po měsíčním úspěšném koncertování po Čechách nyní skupina vystupuje na domovském Slovensku. Poslední květnový den skupina koncertovala v Brně, kde to populární slovenští harcovníci rozpálili před desetitisícovým davem fanoušků v hokejové Kajot aréně...

 

Skvělá laserová show a průřez historií kapely

Koncert zahajovala slovenská hudební skupina s rockovým drivem – Horská Chata. Po hodinovém koncertě, který nedisponoval zrovna ideálním zvukem, se skupina rozloučila, aby dala prostor hlavním hvězdám večera – skupině Team.

Hudebníci zahájili vystoupení barevnou laserovou show, která byla vcelku impozantní a vypovídala o celkové náročnosti výpravy grandiózního turné. Team nechal pracovat lasery a burácející fanoušci si na své oblíbence museli trochu počkat. Poté, co se objevil Team na scéně, rovnou a bez zbytečných slov rozjeli muzikanti koncert s hitovkou Mám na teba chuť, po které následoval rytmický Prievan v peňaženke. Kdo by čekal gradující tendenci v pokračování koncertu, byl zklamán.

Skupina po rychlých písničkách nečekaně zvolnila a zařadila do repertoáru dvě pomalejší a méně známé skladby, což po poměrně ostrém začátku byla trošku škoda. Krátce poté se však skupina vrátila ke známějším hitům a publikum zase vřelo, což se nejvíce ukázalo v písní Nároční, která uvedla celou desetitisícovou halu do varu.

Lídr skupiny se nechal slyšet, že na koncertě zazní nejen známé hity, ale i ty méně známé písničky, které fanoušky provedou průřezem hudební tvorby souboru.

 

Vzpomínky a hity

Skupina pozvala kromě předkapely i hosty, kteří se pohybovali volně v publiku – členy populární slovenské hudební formace No Name nebo několik slovenských hokejových reprezentantů. Palo Habera s posluchači v sále poměrně hodně komunikoval a bylo na něm i na celé skupině vidět, že si poslední koncert a divácké ovace dokonale užívají. Některé písničky zpěvák Habera věnoval – Pieseň pre nesmelých patřila dlouhodobě nemocnému členovi souboru Milanu Dočekalovi, který se turné nemohl osobně zúčastnit, nebo song Boli sme raz milovaní pro zemřelé kamarády. Milou vsuvkou byla gratulace pro jednoho z pomocníků skupiny na turné, kterému celá hala zazpívala popěvek k narozeninám.

Celý večer se nesl ve výborné atmosféře plné hitů, které publikum zpívalo společně z celou kapelou. Chybět nemohly písničky Severanka, Krátke lásky, Je to vo hviezdach, Malá nočná búrka, Láska necestuj tým vlakom nebo Lietam v tom tiež, které odzpívali fanoušci společně se souborem. Po dvouhodinovém našlapaném programu se kapela s fanoušky rozloučila. Diváci si však Team znovu vynutili a poté musely zaznít největší hity Teamu – Držím Ti miesto, akustická verze písničky Jeden kabát jedna koža jedna tvár a nejpopulárnější skladba Reklama na ticho.

Reklama na ticho byla definitivní tečkou za excelentním večerem plným skvělé atmosféry. Na členech souboru byla vidět sehranost, působili svěžím dojmem, který nesmazalo ani takřka třicetileté působení na hudebních pódiích. Ať již bylo Habera a Team Final Tour 2012 posledním turné kapely nebo ne, nabídlo unikátní atmosféru a rozloučení s noblesou, která alespoň symbolicky uzavřela historii jedné velké československé hudební legendy. Legendy, na kterou se nezapomíná a která se zapsala navěky do srdcí tří generací posluchačů.