20120509_knihy
Motto druhého ročníku Letního knižního festivalu zní - Knihy – cesty k zábavě i poučení.


 

Letošní festival se bude konat v pátek a v sobotu 15. a 16. června 2012 opět na Černé louce.

Loňský „zkušební“ veletrh ukázal, že i přes širokou síť knihkupectví a bohatou kulturní nabídku v Ostravě a okolí mají lidé zájem jak o nové, tak i starší knihy všech žánrů, a k tomu patří zájem o setkání s jejich autory, o autogramiády a besedy.

Doprovodné programy budou v letošním roce probíhat nejen v oblíbeném veletržním Café Librex u vchodu do pavilonu A, ale také v sále České televize Ostrava v druhém patře.

Nárok na zlevněné vstupné budou mít čtenáři Moravskoslezské vědecké knihovny a Knihovny města Ostravy, návštěvníci Domu umění, zákazníci Domu knihy Librex aj. Školy z Ostravy a okolí si mohou už předem objednat vstupenky po symbolických 10 Kč.

Na Letním knižním veletrhu se očekává účast více než stovky vystavovatelů. K 8. květnu je jich přihlášeno 80, ale do uzávěrky přihlášek zbývá ještě téměř měsíc. Kromě velkých nakladatelů z celé České republiky se zde ve velkém kolektivním stánku představí téměř třicet českých muzeí a galerií, Národní divadlo moravskoslezské, několik uměleckých a jiných škol, knihovny z Ostravy a okolí a také řada menších specializovaných nakladatelů, které na jiných veletrzích nenajdete. Své stánky zde budou mít i Česká televize Ostrava a Český rozhlas Ostrava – ten bude mít dokonce přímo stan.

Další informace o Letním knižním veletrhu Ostrava lze získat na stránkách www.hejkal.cz a www.cerna-louka.cz.