20120225_lu_s_pching
Čínská vězenkyně svědomí Lu Š'-pching na festivalu Mene Tekel. (Petr Šváb/ Velká Epocha)

Návštěvníci besedy: Bojím se o ni...

Návštěvníci festivalu proti totalitě, nazvaném Mene Tekel, měli příležitost setkat se s jednou z mála osobností, které cestují po světě a sdílí osobní zkušenosti z čínských komunistických lágrů - takzvaných táborů na převýchovu prací.

Na diskusi s bývalou vězenkyní svědomí paní Lu Š'-pching byla přítomna také předsedkyně Konfederace politických vězňů paní Naděžda Kavalírová: „Dojmy mám úžasné, bojím se však o ni, vzhledem k tomu, že se to i natáčí, tak se tím, co říkala, nesmírně ohrožuje. Dnes jsem přišla proto, že bych si velmi přála, aby Čína nastoupila demokratickou cestu,“ uvedla paní Kavalírová a dodala: „Vidím tam i tu otázku Tibetu, kterému já velmi fandím.“

Předseda politické komise Konfederace politických vězňů pan Leo Žídek po diskuzi s paní Lu Š'-pching sdělil: „Také se dívám s obavami na osud paní Lu Š-pching, která toho tolik zkusila, protože jezdí po světě a vyslovuje nahlas svoje myšlenky, což může mít neblahý vliv právě z hlediska útlaku ze strany čínských soudruhů, protože oni ji mohou pomocí tajných služeb vystopovat a ublížit jí. Zároveň jí vzdávám úctu a obdiv za to, co zkusila.“


Naděžda Kavalírová přítomna na diskusi s paní Lu Š'-pching. (televize NTD)
Naděžda Kavalírová přítomna na diskusi s paní Lu Š'-pching. (televize NTD)

Pan Žídek situaci dále komentoval: „V Číně jsou na jedné straně miliony takových mírných lidí, kteří touží po pravdě a po toleranci, a pak je tam skupinka takových krutých Asiatů, kteří dokáží tak krutě ponižovat a mučit člověka. Přeji paní Lu Š-pching i těm jejím přátelům, aby se jejich víra a naděje, že se to tam změní, splnila.“

Návštěvnice festivalu paní Dana po setkání s paní Lu Velké Epoše řekla: „Nechtěla bych, aby se ta doba vrátila kdekoliv jinde, a velmi jim přeji, aby se z toho dostali.“

„Velice děkuji panu Řeřichovi za jeho pozvání, protože jsem tak mohla říci více lidem o Falun Gongu a pronásledování. Myslím si také, že festival má velký úspěch a jeho název je podle mě velice výmluvný. I já totiž velmi pevně věřím, že všichni lidé budou podle svých skutků, ať dobrých či špatných, souzeni nebesy," řekla čínská vězenkyně svědomí Lu Š'-pching televizi NTD.

Genocida v ČLR

Informační centrum Falun Dafa zveřejnilo 13. února u příležitosti návštěvy budoucího čínského vůdce Si Ťin-pchinga v USA seznam deseti faktů o Číně a vyzvalo americké státníky, aby nemlčeli tváří v tvář „jednomu z nejnespravedlnějších a nejkrutějších pronásledování naší doby“, jak kampaň násilí označil americký kongres.

Na stránkách centra se píše: „Bezprávnost a brutalita přístupu k občanům, kteří praktikují Falun Gong, je šokující. Únosy ve velkém, zavírání do koncentračních táborů, extrémní mučení, znásilňování, duševní týrání a mimosoudní vraždy praktikujících Falun Gongu jsou běžnou praxí.

Praktikující této kultivační disciplíny tvoří podle vyjádření centra největší skupiny vězňů svědomí na světě. V různých zemích světa podali lidé z Falun Gongu na vysoce postavené funkcionáře strany přes sto žalob za jejich účast na pronásledování. V Argentině a Španělsku vydali na bývalého čínského prezidenta Tiang Ce-mina, který vyprovokoval represe proti Falůun Gongu, zatykač za mučení, genocidu a zločiny proti lidskosti.

S bývalou vězenkyní svědomí paní Lu Š'-pching se setkali také čeští senátoři. Zleva senátor Karel Šebek, Lu Š'-pching, senátor Petr Bradský. (Velká Epocha)
S bývalou vězenkyní svědomí paní Lu Š'-pching se setkali také čeští senátoři. Zleva senátor Karel Šebek, Lu Š'-pching, senátor Petr Bradský. (Velká Epocha)


Související články:

Čínská vězenkyně svědomí na festivalu Mene Tekel (video)

V Praze probíhá Mene Tekel: festival proti totalitě a násilí (video)