Logo festivalu. (www.songfest.cz)
Logo festivalu. (www.songfest.cz)

V Číně zanedlouho vypukne nový rok, který bude ve znamení draka. Letošní dračí rok ponese podtitul rok vodního draka, který podle čínské astrologie údajně přichází jednou za šedesát let. U nás čínský rok draka tradičně zahájí pátý ročník hudebního festivalu Songfest.cz 2012 – Rok draka, který slavnostně vypukne 19. ledna 2012 v pražském Paláci Akropolis. V následujících dnech se festival přestěhuje do Hradce Králové, Českého Krumlova a bude ukončen 22. ledna 2012 v DK Metropol v Českých Budějovicích.

Rytmy v Roce draka

Organizátoři festivalu si připravili bohatý hudební a doprovodný program. Programem festivalu bude návštěvníky provázet herec a moderátor Jaroslav Dušek. Na slavnostním koncertě vystoupí Feng-yűnSong a trio PUO, Ester Kočičková, Jan Burian, Alice Holubová, Majerovy Brzdové Tabulky a mnozí další umělci.

Ze zahraničních hostů se představí pekingská virtuózka na klasickou čínskou loutnu Gao Yingying nebo japonský lidový hráč na tradiční šamizen Kenya Satoh z Kjóta. Kromě hudebních hostů diváci uvidí Hadí ženu s tajuplným jménem Amraa z Mongolska, ukázky čínských bojových umění, čínský tanec s vějířem, čínský lví tanec nebo původní tanec z Jávy či orientální břišní tanec. K dispozici bude tradiční čajovna, Barevný jarmark, poradci z oboru čínské medicíny, výstavy fotografií nebo vegetariánské občerstvení restaurace Govinda.

Vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketpro ve všech pořadatelských městech.

Program festivalu:

19.1. Palác Akropolis, Praha

20.1. Divadlo Drak Hradec Králové

21.1. Městské divadlo Český Krumlov

22.1. DK Metropol České Budějovice

Více informací: www.songfest.cz