20111120_cina
Jateční dobytek se pase na čínských skládkách. (Televize NTD)

Pohled na dobytek, pasoucí se poblíž pomalu rostoucích hromad odpadu, připraví o chuť k jídlu nejednoho Číňana. Zvlášť když si představí, že maso z takového zvířete sám dostane na talíř.

Zdravotní problémy způsobené konzumací tohoto masa mohou vzniknout například vysokým obsahem rtuti či jiných chemikálií v mase. Jen v elektronice, která tvoří významnou část obsahu skládek, je jí více než dost. V proniknutí těchto jedů do potravního řetězce, prostřednictvím pasoucího se skotu, přitom nic nebrání.

 

Video poskytla Televize NTD

Chemikálie kontaminují celé zvíře; při konzumaci takto zasaženého masa pak jednoduše přejdou do těla člověka. Pro toho tak vyvstává celá řada zdravotních rizik: „Lidé a skot spolu sdílejí některé druhy bakterií. Dobytek je může sníst a nebude to na něj mít žádný negativní dopad, ale pokud se jednou dostanou do lidského těla, mohou způsobit nemoci. Například, listérie může lidského konzumenta i zabít. Pokud se dostane do těla těhotné matky, je úmrtí plodu téměř jisté," řekl profesor chemie Wu Ťia-čcheng na Tchajwanské národní veřejné univerzitě.