Světoznámá pěvkyně Lucia Alibertiová. (se svolením L. Alibertiové)
Světoznámá pěvkyně Lucia Alibertiová. (se svolením L. Alibertiové)

Úplně na konci října přijel soubor Shen Yun Performing Arts do Státního divadla v zámožném New Jersey, kde představil majestátnost a krásu pětitisícileté historie čínské kultury.

Představení se zúčastnila i světoznámá pěvkyně Lucia Alibertiová, které se přezdívá „královna bel canta". Její vokální talent okouzlil mnohé, od delegátů UNESCO a UNICEF přes papeže Jana Pavla II. až po prince Charlese.

Pěvkyně ocenila dokonalost tanečníků, kteří dbali dokonce i na pohyb paží a prstů na rukou. Umělci v průběhu roku tvrdě trénují techniky klasického čínského tance a ve svých výstupech zobrazují dějiny a kulturu Číny, kterou komunistický režim po nástupu k moci zničil, píše se na webových stránkách souboru. Shen Yun si dal za úkol tuto tradiční kulturu i s jejími hodnotami obnovit, a toho si povšimla i Alibertiová.

Jako zpěvačce jí neunikly ani excelentní pěvecké výkony. „Každý zpěvák ... vydával velké emoce. Z pódia přicházela velká energie, aby publikum zanechala v úžasu a naprostém tichu. Zpěvy byly velmi dobré," dodala.

Alibertiová pochválila i orchestr, který přichází s jedinečnou kombinací čínské a západní hudby. Také hudba byla silná a velmi dobrá, dodala umělkyně.

 

Velká Epocha je mediálním partnerem Shen Yun Performing Arts. Více o newyorském souboru Shen Yun Performing Arts se dozvíte na jejich stránkách ShenYunPerformingArts.org

 

Čtěte také:

Majitelka orchestru a hudební odbornice okouzlena vystoupením sboru Shen Yun

Příběh tibetského tenoristy a člena souboru Shen Yun

Předsedkyně filharmonické asociace: Mnozí diváci při Shen Yun plakali

Operní zpěvák Marcello Giordani: Zpěváci Shen Yun jsou úžasní

O Shen Yun s Peterem H. Gistelinckem, veleúspěšným ředitelem komorního orchestru