Nicola Tesla ve věku 26 let. (S laskavým svolením Tesla Society Schweiz)
Nicola Tesla ve věku 26 let. (S laskavým svolením Tesla Society Schweiz)

Americký lékař Dr. Steven Greer založil projekt „Orion Energy Project" a studie zabývající se těmito technologiemi zdokumentoval. Zasazuje se o to, aby se toto bádání dostalo i do mainstreamového zpravodajství a aby americký kongres uvolnil odpovídající peníze na jejich výzkum. Prezidentovi Baracku Obamovi zaslal ihned po jeho převzetí vlády memorandum s názvem „Naléhavá výzva k podpoře nových energetických řešení". Tento apel zůstal dodnes bez odezvy.

V tomto článku mi nejde o to vysvětlit stavbu a způsob působení různých druhů technologií (čtenář mající o toto téma zájem nalezne na internetu mnoho dalších informací), ale chtěla bych zde oslovit širší okruh čtenářů a informovat je o způsobu bádání v této oblasti, o kterém doposud ví pouze velmi malý počet „zasvěcenců". Cílem je, aby v dalších diskuzích o alternativních energiích byla zohledněna i kosmická energie.Tím by padl i dosavadní protiargument, že kdyby taková technologie existovala, určitě by o ní bylo slyšet a bylo by i možné se o ní dočíst.

Tržně vyspělé technologie

K těm několika málo přístrojům, které využívají kosmickou energii, patří i přístroj AQUAPOL (na trhu už od roku 1985). Ten sice žádnou energii nedodává, ale slouží k vysušování zdiva. Pracuje s gravitačním magnetismem a nepotřebuje žádný vnější přísun energie ve formě elektrického proudu. Patent a fyzikální teoretický model vyvinul rakouský vynálezce Wilhelm Mohorn, za což byl oceněn nejvyšší rakouskou cenou pro vynálezce, Kaplanovou medailí. Přístroj v akci ošetřuje nejen symptomy vlhkosti zdiva, ale jeho funkčnost byla úspěšně prokázána na mnoha budovách. S touto metodou byly mimo jiné vysušeny i části budovy parlamentu v Budapešti.

Dalším příkladem je přístroj, který se na trhu může objevit v krátké době, a proto ho zde chci zmínit. Jedná se o takzvanou „EBM-technologii" (Energy By Motion) maďarského vynálezce profesora Leslie Szabóa, který byl v devadesátých letech navržen na Nobelovu cenu. S touto technologií lze nepřetržitě využívat magnetický tok protékající speciálně formovanými asymetrickými magnetickými poli a komerčně ho zpřístupnit. Na základě EBM-technologie bude možné vyrábět elektrárny rozdílné kapacity k necentrálnímu zásobení kompletní energií (teplo, elektřina).

Firma N-G rakouského inženýra Herberta Rennera nabízí produkty spočívající v tom, že s pomocí speciálně naprogramovaných kovových čepů, fungujících jako nosiče kmitů se vstupní vazbou na kosmickou energii, se dá například redukovat spotřeba benzinu u aut a spotřeba plynu, topného oleje či dřeva u topných kotlů. Pohonná látka je výrobou nízkomolekulárních struktur ve spalovací komoře efektivněji spalována, čímž se vypouští i méně zplodin do ovzduší.

Spektrum využitelnosti těchto přístrojů však zahrnuje i způsob úpravy vody, kdy se zvyšuje kvalita vody a dosáhne se sterility, což potvrzují rozličné laboratorní zprávy. S touto technologií můžete rovněž udržet růst rostlin v oblastech chudých na vodu, což potvrzují pokusy v reálných podmínkách v Jemenu a v americkém Utahu. Úspora vody přitom činí cca 60%! V plánu jsou projekty na testování novodobého zařízení na odsolení mořské vody, které se zde (na bázi vstupní vazby s kosmickou energií), obejde bez obvyklého přísunu energie.

Volná energie – jsme tak daleko?

V roce 1930 mluvil Nikola Tesla o tom, že lidstvo pro tyto technologie ještě nedosáhlo potřebného stavu vědomí. Avšak dnes, po více než 80 letech, se nacházíme v úplně jiné ekologické i ekonomické situaci a naléhavost vývoje alternativ ke stávající technice je tedy více než zřejmá. Naléhavost spočívá i v tom, aby se přizpůsobily principům přírody a nepůsobily proti ní. K tomu nabádal již ve třicátých letech rakouský hydrolog a vynálezce Viktor Schauberger svým výrokem: „Pohybujete se nesprávně!" Tím mínil moderní techniku, neboť dosud většina našich strojů a motorů pracuje s velkým horkem a tlakem. Proto můžeme tuto technologii označit jako „techniku tlaku" a tlak vytváří, jak je známo, protitlak.

Z toho vyplývá nadměrně vysoká spotřeba energie, často spojená s obrovským hlukem, doprovázeným zplodinami a teplem, ale i těžko zlikvidovatelným odpadem a vysokým opotřebením materiálu.

Objeví-li se v médiích zpráva o alternativních, obnovitelných zdrojích energie bez emisí, bývá tím míněna solární a větrná energie, energie přílivu a odlivu, vlastní teplo Země nebo bioplyn. Tyto technologie jsou už sice značně lepší než spalování fosilních látek, obzvláště z hlediska dnes tak často proklamované „udržitelnosti", ale v celkové energetické bilanci nepředstavují žádnou stálou alternativu, protože spotřeba energie na výrobu větrných kol a solárních článků je značná.

Kosmická energie využívá ty zcela fundamentální principy přírody. U větrné i solární energie se využívá pouze vítr a slunce, takže dodává energii jen v určitých časech a oblastech, a to ještě se státními podporami. Při posuzování celkové energetické bilance je nutno brát v úvahu i fakt, že i jen samotná vynaložená energie na výrobu větrných kol a solárních článků je značná.

Nechci zde zmiňovat články, které předkládají temné scénáře budoucnosti vzhledem k vojenským strategickým plánům mezi USA a Čínou při zajišťování posledních ropných rezerv.

Bylo by přirozeně namístě obvinit také všechny možné hospodářské lobby, výrobce elektřiny, zájmové skupiny, mezinárodní koncerny i armádu a učinit je zodpovědnými za to, že tyto mnou zmíněné technologie ještě nezpřístupnili veřejnosti. Ale měli bychom se upřímně zeptat i sami sebe, zda nejsme v našem společenském uvědomění příliš zpomalení. Vyžadujeme v této oblasti příliš málo, takže těmto rozličným institucím jejich machinace přímo umožňujeme nebo je alespoň pasivně snášíme. Přespříliš se přizpůsobujeme a veškerou zodpovědnost při důležitých rozhodnutích přenecháváme těm takzvaným „specialistům" a „odborníkům".

Americký prezident Eisenhower ve slavném proslovu na rozloučenou 17. ledna 1961 pobízel prozřetelně své spoluobčany:  „Neměli bychom nic přijímat jako samozřejmost. Jen bdělí a znalí občané mohou s mírovými prostředky a úmysly vymoci korektní spolupráci mocné industriální a militantní obranné mašinérie, aby bezpečnost a svoboda mohly společně vzkvétat."

Jeho řeč se tehdy vztahovala k počátkům povážlivě narůstajícího propojení armády a ekonomiky. My však dnes můžeme tento apel na svéprávnou společnost „bdělých" a „informovaných" občanů zrovna tak přenést na zavedení kosmické energie.

Měli bychom mít jasno v tom, že tyto technologie budou vyžadovat zásadní změny a restrukturalizaci na mnoha úrovních naší společnosti. To přirozeně může vyvolat u mnoha lidí i velké obavy a protesty. Ono často použité zaklínadlo při posledním americkém předvolebním boji „Change" (Změna, pozn. red.) má sice jistou sílu, ale má-li pak být změna opravdu provedena, jako například ve zdravotnictví, začne u mnoha lidí jejich euforie rychle odeznívat a vzniká pravý opak.

Při využívání kosmické energie by určitě nebylo jednoduché udržet stávající formu této společnosti a ekonomiky. Šlo by i o podstatně jinou formu uvědomění. Bylo by třeba vzdát se mimo jiné i „uvědomování si nedostatku", které bylo po celé generace hluboce zakořeněno a v současné době bohužel ještě řídí celé světové hospodářství, v němž téměř platí jen ta neoliberální maxima „akcionářské hodnoty".

I v duálním světě musí přirozeně existovat možnost využít věc destruktivním způsobem. Proto vzhledem k určitým seskupením, ale i státním a vojenským silám, které by při jejím využití nemusely mít bezpodmínečně na mysli blaho lidstva, se v současné době mnohým lidem zdá ještě moc nebezpečné vyvinout technologii, která by nám mohla dodávat neomezené množství energie. Tohoto aspektu jsem si plně vědoma, ale myslím si, že bychom se i přesto, se zesíleným mezinárodním propojením, měli zasadit o to, aby byla těmto technologiím otevřena cesta.

Čas ukáže, jakým způsobem se tyto technologie budou pozvolna etablovat a kolik let jejich vývoj a tato již dávno potřebná změna modelu bude trvat. Ale každý člověk, který se v tomto směru informuje a angažuje, vykonává nedocenitelný příspěvek uvědomění k tomuto procesu. Pozdější generace se budou určitě divit, proč nebyla tato technologie vyměněna už mnohem dříve a proč se lidé vytrvale drželi neefektivního spalování fosilních paliv a podobně.

Krátce o autorce:

Dagmar Kuhnová krátce po maturitě pracovala jako farmaceutická asistentka PTA (Pharmazeutisch-Technische Assistentin). Studovala etnologii a srovnávací religionistiku s hlavním směrem šamanismus, etnická medicína a etnomuzikologie. Přes 15 let se zabývá alternativní medicínou a inovačními technologiemi a výzkumem, mimo jiné biofotonikou, bionikou, novými poznatky o DNS, novými energetickými technologiemi a výzkumem vody, tajuplnou a léčivou silou vody Viktora Schaubergera a mnoha dalšími tématy.

Také vystupuje jako zpěvačka s hudebním repertoárem ve více než deseti jazycích. V rámci akcí na téma „dialog mezi kulturami a náboženstvími zpívá kromě evropských jazyků hebrejsky, arabsky, turecky, persky, Judeo španělsky, čínsky a japonsky. Její email je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pozn.: Seznam čerpaných zdrojů najdete v originálním článku v němčině.

nemecky

Související články:

Inovace v oblasti výzkumu energie: Nové energetické technologie – část 1

Inovace v oblasti výzkumu energie: Nové energetické technologie – část 2.