20111007_free_the_word

Festival je součástí celosvětové sítě festivalů Free the Word. (freetheworld.com)

V pátek 21. října začínající Knižní veletrh v Havlíčkově Brodě si dovoluje uvědomit zájemce o několika změnách, uspořádaných na poslední chvíli.

Autogramiáda Roberta Fulghuma se posune na dřívější termín, takže návštěvníci mohou přijít již od 10 hodin v pátek 21. října ke stánku nakladatelství Argo v kulturním domě Ostrov. Díky této autogramiádě bude veletrh letos přístupný široké čtenářské veřejnosti hned od začátku, nikoliv až od 12 hodin jako jindy.

Spisovatelka Irena Obermannová kvůli úrazu nemůže přijet  a její autorské čtení v pátek se ruší. 

Účast naopak definitivně potvrdil Saša Stojanovič ze Srbska. Napsal mimořádný román o válce v Kosovu Svár a představí ho spolu se svým českým překladatelem Janem Doležalem v pátek 21. října v 17 hodin prostoru PEN a znovu v sobotu 22. října v 11 hodin na stánku nakladatelství Dauphin. 

Na stánku nakladatelství Academia přibyly autogramiády Stanislava Komárka a Ivana Klímy (v pátek odpoledne). 

Festivalu Knihy a svoboda se zúčastní běloruští autoři: Ales Razanov, Sergej Smatričenko, Vital Ryžkov. V pořadu Chladná země Bělorusko je představí Jáchym Topol (sobota 22. října ve 13 hodin). 

V Muzeu Vysočiny na Havlíčkově náměstí budou po dobu veletrhu (od 21. až do 31. října) vystaveny faksimile dvou vzácných rukopisů, které dala zhotovit královna Eliška Rejčka

Seminář Rakousko – vyhnanství nebo ráj o Karlu Havlíčkovi Borovském (v sobotu v 9 hodin) se přesunuje ze sálu staré radnice do velkého zasedacího sálu nové radnice (městského úřadu). Oba prostory jsou na Havlíčkově náměstí a jsou od sebe vzdáleny cca 1 minutu pomalé chůze. 

Druhá část česko-rakouských čtení Muškáty za okny a děti ve sklepě (sobota 14.45 – 16) se bude konat v salonku 1, nikoliv v salonku 2 v Kulturním domě Ostrov.

Uvedené změny na poslední chvíli najdete také na stránkách:
www.hejkal.czwww.virtualniveletrh.cz

 


Související články:

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě má už renomé

Podzimní knižní veletrh 2011 - další čerstvé zprávy