20111003_atlet
Atlet JJ Jegede. (Televize NTD)

Atlet ve skoku dalekém, JJ Jegede z Londýna se rozhodl přijmout neobvykou výzvu -- přeskočit tři zaparkovaná auta.

Jegede, který se připravuje na Olympiádu příští rok, měl z tohoto úkolu ze začátku trochu strach, jak vysvětluje: „Na Twitteru jsem napsal, že musím přeskočit přes tři auta. A když jsem to uviděl -- vypadalo to ohromné, vypadalo to šíleně. Ale je to jen o odblokování se a víře, že to dokážu."

 

Video poskytla Televize NTD

Tři Mini Coopery seřazené bok po boku poblíž Tower Bridge měřily na délku kolem šesti metrů.

Kaskadérský kousek má být součástí reklamní kampaně k uvedení nové olympijské řady vozů MINI.

Nadějný skokan, který z východního Londýna pochází, je rád, že sportovní událost příštího roku nebude jen o jeho osobních nadějích a snech.

„Nejen v mém městě, je to přímo za barákem! Protože jsem z východního Londýna a olympijským areálem jsem projížděl na kole po cestě na trénink, vidím, jak východní Londýn roste. Bylo to - zpustlé, bylo to, dost, víte co, depresivní - a hned jak jsme dostali Olympiádu, začali jsme stavět. Teď tam máme Westfield , výškové budovy, všichni lidé se těší a... všichni kámoši říkají: „Budeš olympijská hvězda." Je to super pocit. Teď v zimě chci opravdu tvrdě trénovat, pak se ukázat a prostě to fakt zkusit na medaili. To je můj cíl - před mými domácími fandy. Bude to super!" uvedl atlet.