Fantom Opery - kdo by neznal tuto klasiku! Po úspěšné premiéře ve Státní Opeře Praha před třemi lety se tento slavný kus z pera Gastona Lerouxe Le Fantôme de l'Opéra opětovně vrací na tamní jeviště.

20110914_opera2
Fantom Opery. (© Státní opera Praha/Irena Vodáková)

Od 13. října 2011 zde znovu ožije romantický příběh - tedy spíše v tomto případě hororová lovestory baletky Christine Daaé, Raoula a tajemného Fantoma....

Příběh, který nestárne

Nadějná baletka Christine Daaé tančí v Opera Populaire - dvoří se jí tajemný Fantom, který ji učí zpívat. Z divadla, které ovládá Fantom, odchází primadona a po jejím odchodu se Christine naskytne šance účinkovat v jedné z velkých rolí. Svým půvabem a talentem si podmaní diváky, sdrce Fantoma i hraběte Raoula de Chagny, který se stává novým patronem opery.

Dívka si odmítá vzít Fantoma za muže a žít s ním v podzemních katakombách, zamiluje se do hraběte Raoula, kterého zná z dětství. Fantom napíše operu Don Juan, kde má Christine hrát hlavní roli, ale to se nakonec nestane, neboť roli získá primadona, která se vrací opětovně do divadla. Zhrzený Fantom se rozhodne o svoji lásku bojovat a pro získání Christinina srdce je ochoten udělat cokoliv...

 

Podruhé ve Státní opeře

20110914_opera
Fantom Opery. (© Státní opera Praha/Irena Vodáková)

Scénárista a choreograf Libor Vaculík ve spolupráci s hudebním skladatelem Petrem Maláskem upravili romantický příběh do specifického baletního prostředí. Návštěvníci se tak mohou těšit na strhující výkony v atraktivní látce, která ani po letech nestárne.

Herecké party hlavních postav i celého souboru budou náročným testem dovedností všech umělců. A právě proto stojí Fantoma Opery vidět. Tvůrci hororové lovestory doufají, že si opětovným zařazením Fantoma opery do repertoáru zajistí tolik vytoužený úspěch jako před lety. Premiéra Fantoma opery se uskuteční 13. října 2011 ve Státní opeře Praha.