Csilla Boross, držitelka ocenění Diva 2009 - Brno, Janáčkovo divadlo a Ceny Thálie 2009. Fotografie - Porte Teatro Opera di Roma. (csillaboross.com)
Csilla Borossová, držitelka ocenění Diva 2009 - Brno, Janáčkovo divadlo a Ceny Thálie 2009. Fotografie - Porte Teatro Opera di Roma. (csillaboross.com)

14. září vystoupí ve Státní opeře Praha temperamentní maďarská operní pěvkyně Csilla Borossová ve hře Giacoma Pucciniho - Madam Butterfly.

Na vystoupení se pěvkyně připravuje pod taktovkou dirigenta Jiřího Štrunce a režiséra Karla Jerneka. „Spolupráce na přípravách je velmi příjemná a režie představení se mi moc líbí, bude to krásné představení," řekla paní Csilla Boross na tiskové konferenci.

 

Video poskytla Televize NTD

Csilla Borossová je sólistkou Janáčkovy opery Národního divadla Brno, vystudovala hru na klavír a posléze zpěv na Akademii hudby Ference Liszta. Svá studia doplnila mezinárodnímy kurzy u řady předních pěvců a profesionální dráhu začala jako koloraturní sopranistka. V současné době se věnuje spíše dramatickému repertoáru ve hrách Don Giovanni, Violetta, Tatjana, Tosca, Aida a dalších.

Csilla Boross, Traviata – Tieste, 2010. (csillaboross.com)
Csilla Borossová, Traviata – Tieste, 2010. (csillaboross.com)

Podle uměleckého šéfa Státní opery pana Rocca je účinkování Csilly Borossové v představení Madam Butterfly pouze začátkem vzájemné spolupráce.S paní Borossovou počítáme ještě do dalších rolí, ale nemohu zatím prozradit podrobnosti," říká Rocca.

Podle paní Borossové má Praha jedinečnou atmosféru, kterou nikde jinde ve světě necítila. „V Římě cítím tři tisíce let historie, Paříž je samozřejmě také krásná, ale když se procházím po Praze, cítím se jako v pohádce,"  řekla v rozhovoru pro televizi NTD paní Borossová.

Zajímalo nás, co by úspěšná pěvkyně poradila mladším kolegyním, které se teprve chystají nastoupit svoji profesionální dráhu. „Nemohu jim dát žádnou radu. Každý má svoji cestu, kterou musí projít. Vyžaduje to samozřejmě mnoho tvrdé práce,"  říká paní Borossová.

Madam Butterfly v podání Csilly Borossové ve Státní opeře Praha poprvé zazní 14. září v 19:00.