Rodí se tak budoucí hlavní rival společnosti Apple v oblasti tabletů a mobilních telefonů?

Google kupuje výrobce telefonů Motorola Mobility. (velorowdy/ flickr.com)
Google kupuje výrobce telefonů Motorola Mobility. (velorowdy/ flickr.com)

Společnost Google oznámila prozatím největší akvizici v oblasti IT letošního roku, a to koupi výrobce mobilních zařízení, společnost Motorola Mobility.

Objem transakce je 12,5 miliardy amerických dolarů, tj. 40 USD za akcii. Tato cena zvyšuje cenu akcií společnosti Motorola Mobility o 60 procent. Podle tiskové zprávy společnosti Google již změnu majitele schválila představenstva obou firem. 

Společnost Motorola Mobility vznikla na přelomu letošního roku oddělením od společnost Motorola. Akcie samostatné společnosti Motorola se na trhu obchodují od prosince loňského roku.

Server ihned.cz uvedl, že: „Google koupí jediného amerického výrobce chytrých telefonů, zároveň získává značné množství patentů. Motorola Mobility totiž vlastní tisíce patentů spojených s bezdrátovou komunikací díky tomu, že firma stojí za vůbec prvním mobilním telefonem Motorola DynaTAC 8000X."

Dále společnost Google v dnešní tiskové zprávě uvedla, že provoz obou společností bude nadále oddělen. Tento krok je jasným signálem společnosti Apple, že se Google nehodlá vzdát svého systému Android a i nadále chce upevňovat jeho rychle rostoucí vedoucí pozici na trhu s mobilními zařízeními.