Rychlost a adrenalin na horských kolech. (Vojtěch Večeřa/mtbworldcup.cz)
Rychlost a adrenalin na horských kolech. (Vojtěch Večeřa/mtbworldcup.cz)
Milovníci horské cyklistiky mohou jásat. Organizátoři Světové cyklistické unie UCI vybrali Českou republiku jako předposlední etapu světového poháru MTB Cross - country a prestižní závod se pojede v Novém Městě na Moravě ve dnech 13. - 14. srpna 2011. Jako součást programu bude pro veřejnost i závodníky připraven Merida Bike Vysočina – MTB Maraton, který rovněž  projede Vysočinou.

 

Etapa světového poháru MTB Cross - country v Česku po 14. letech!

Fanoušci horských kol mají jedinečnou možnost zúčastnit se etapy závodu SP po mnoha letech, přesněji řečeno po čtrnácti. A tak budou organizátoři usilovat o to, aby se sem závod přesunul natrvalo. Na trati proběhne napínavý souboj světové špičky horské cyklistiky a chybět nebude ani nejeden z nejlepších světových bikerů, český reprezentant Jaroslav Kulhavý, který zde může rozhodnout o celkovém vítězství v celém seriálu a získat tak cennou trofej jako vůbec první Čech v historii.

Merida Bike Vysočina 2011

V sobotu proběhne závod Merida Bike Vysočina 2011, který tvoří maratony na 40 km a 80 km. Jedná se o 4. kolo Českého poháru v MTB Maratonu. Start maratonů vypukne ve Ski Areálu Zlatá Lyže a bude zakončen ve Ski Areálu Harusův kopec v Novém Městě na Moravě. Soutěže se zúčastní soutěžící z kategorií od juniorů až po závodníky nad padesát let.

Nejen závody MTB, bohatý bude i doprovodný program

Návštěvníci závodů SP nebo MTB maratonů však kromě horské cyklistiky mohou zažít i kulturní program. V pátek večer se Ski Areálem rozezní rockové melodie skupin Airfare nebo stále populárních Support Lesbiens. V sobotu se zase zaradují děti, pro které je k dispozici pestrá nabídka zábavy od dětského divadla, soutěží po kouzelnické vystoupení Magic Kellmana. Finále Českého poháru v Bike trialu okoření ukázky umění těch nejlepších trialistů, mihne se zde i česká naděje Václav Kolář. Sobotní večer bude patřit revivalové skupině slavných amerických funk – metalových bardů Red Hot Chilli Peppers. Neděle dopoledne bude patřit opět dětem, které se budou moci utkat v dětském závodě a nebo přihlížet klaunskému vystoupení.

Generální manager projektu Ján Svorada starší o trati prohlásil: „Má světové parametry s náročným profilem i technickými úseky. Je hodně hravá, závodníci i diváci si to užijí. Výhoda je, že vydrží i v případě deště, zůstane sjízdná, nemusí se běhat."

Soutěž SP komentoval slovy: „Před prvním světovým pohárem máme už potvrzený i druhý na příští rok na květen před olympiádou. To je pro nás závazek, aby všechno klaplo. Velkou zásluhu na této úrovni má špičkové zázemí přírodního stadionu.“

Více informací o akcích: www.mtbworldcup.cz