(eurotrialog)
(eurotrialog)
Milovníci netradičních hudebních projektů mohou jásat. Jihomoravský Mikulov v druhé polovině  srpna znovu ožije atmosférou hudebního festivalu Eurotrialog, který chystá tu nejlepší ochutnávku nemainstreamové muziky, která zazní napříč žánry i státy. Ve dnech 19. - 20. srpna 2011 bude znít městem výběr té nejlepší tuzemské muziky žánru rock, alternativa, elektronika, etno či ska. Do tohoto mixu zahrají nezařaditelná a možná taky nezapomenutelná hudební uskupení od legendárních jmen po méně známé, zato však  výborné hudební lahůdky...

Hodně muziky za málo peněz

Letošní třináctý ročník připravil pro posluchače pestrou směs hudebních interpretů, ale také i doprovodný program v Ditrichštejnské hrobce  nebo projekce sibiřských filmů z produkce Martina Ryšavého, který se tu mimo jiné představí se svojí skupinou Bouchací šrouby.  Ze zavedených jmen v Mikulově zahraje populární ska soubor Tleskač, punkový Visací zámek nebo Neočekávaný dýchánek. Organizátoři pro letošní rok připravili několik specialit, které nebudou nikde jinde k slyšení. Posluchači zažijí skupinu Půlnoc, která bude ke slyšení po dlouhé odmlce nebo znovuobnovený dříve velmi populární soubor Vltava, který přichází po dlouhé době s novým programem.  Také Dybbuk – první celodívčí bigbítová skupina, dříve známá pod názvem Zuby nehty, bude patřit k ozdobám festivalu. Zahraničí zastoupí islandští Árstíðir nebo Slováci Hrdza a Hvozd. Dny dny plné hudby a příjemné takřka domácí atmosféry v Mikulově se vyplatí – pořadatelům se daří držet cenu, a tak lístek na Eurotrialog bude za stejnou cenu jako loni -  350 Kč v předprodeji. Na místě návštěvník zaplatí o sto korun více.

Jídlo, pití, muzika v jednom

Celý program festivalu bude probíhat v amfiteátru. Pro návštěvníky je připravena nabídka  piva, vína a nealkoholických nápojů, dále je zajištěno i jídlo v několika stáncích v areálu i přilehlých prostorech před vstupní bránou. Za služeb je připraveno ubytování ve stanovém městečku, kde bude hlídaný areál za 50 Kč na oba dny. Dále mohou návštěvníci využít úschovny zavazadel, která bude k dispozici za mírný poplatek.V areálu bude v provozu i čajovna. K hygieně slouží kamenné WC s umývárnou poblíž areálu. Dobrá zpráva pro vozíčkáře je, že celý areál je bezbariérový.

„Eurotrialog je skvělý festival. Pamatuji si na zvláštní barvy západu slunce a na vůni vzduchu prosyceného pohodou mezi lidma a kapelou. Nechtělo se mi vůbec odjíždět pryč… Rád se tam někdy v budoucnu s Psími vojáky vrátím.“ Filip Topol, Psí vojáci.

Více informací: www.eurotrialog.cz

 

Čtěte také:

Eurotrialog Mikulov 2011 – třináctý ročník v dešti i slunci