wimbledonPo sobotních dohrávkách třetího kola nejslavnějšího tenisového turnaje světa následují Petru Kvitovou do osmifinále singlů i Cetkovská s Berdychem. Ze slovenské výpravy je to už jen Dominika Cibulková.
 
 
Jedním z překvapení ženské části turnaje je naše Petra Cetkovská. Dnešní výhrou 6-2 a 7-6 nad nasazenou osmnáctkou Ivanovičovou(SRB) dorovnala svůj grandslamový rekord (4. kolo Roland Garros 2008, ve kterém ji smetla právě Ivanovičová). V prvním setu naše tenistka neměla se Srbkou sebemenší problémy. V tom druhém se rozhodovalo až v tie-brejku, ze kterého vyšla vítězně bez jediné ztráty míče Petra. V dalším kole se utká s Němkou Lisickou. S touto soupeřkou naše tenistka dosud nehrála.
 
 
Tečku za včerejším rozjetým vlakem dnes udělal Tomáš Berdych. Přišel na pár minut na kurt číslo 18, aby Bogomolovi(USA) doťukl dva gamy, kterého dělili od vítězství 6-2, 6-4, 6-3. Postoupil tak do osmifinále, ve kterém ho bude čekat další Američan, desátý nasazený, Mardy Fish. Kupodivu, tito dva spolu ještě v kariéře nehráli.
 
 
Dominika Cibulková porazila ve třetím kole favorizovanější Němku Georgesovou 6-4, 1-6, 6-3. Cibulková dnes měla slabší začátky každého setu. V prvním se jí podařilo ztrátu podání za stavu 2-3 okamžitě vykompenzovat a dalším brejkem v desátém gamu set získat. Druhou sadu soupeřce odevzdala poměrně snadno. V rozhodujícím třetím dějství na začátku opět zaváhala, ale bojovné srdce ji nakonec přineslo postupové ovoce a zároveň i opětovné získání postu slovenské jedničky. V osmifinále bude na Dominiku čekat světová jednička Wozniacká(DEN), se kterou slovenská tenistka sehrála už osm zápasů, z toho dva vítězně. Naposledy byla Cibulková lepší letos v Sydney.
 
 
Sítem třetího kola dnes neprošla Klára Zakopalová proti turnajové pětce Šarapovové (2-6, 3-6); ze Slováku pak Karol Beck, který nestačil na sedmého nasazeného Ferrera(ESP).
 

Čtěte také: