wimbledonLondýn, 24. červen 2011: Déšť komplikoval situaci na travnatých dvorcích i dnes a tak se budou některé zápasy dohrávat v sobotu. Tomáš Berdych byl už jen pár gamů od postupu do osmifinále, když…. Petra Kvitová naštěstí hratelné počasí stihla a využila ho postupem do čtvrtého kola hladkou výhrou nad Italkou Vinciovou.

 

 
Česká jednička Kvitová dnes hladce prošla i přes 29. nasazenou Italku Vinciovou, vítězku přípravného „předwimbledonového“ turnaje v Hertogenboschi (tráva). Petra zvítězila za necelou hodinu ve dvou setech dvakrát 6-3. Využila tři brejkboly z pěti, zatímco Vinciové jedinou šanci zmařila.
 
 
Ve čtvrtém kole, resp. osmifinále, se utká s nasazenou devatenáctkou Belgičankou Wickmayerovou. S tou drží Kvitová vyrovnanou bilanci 3:3. Letos spolu tyto dvě hrály dvakrát a ze třísetových bitev vzešla pokaždé vítězně naše tenistka.
 
 
Tomáš Berdych je dalším našim tenistou na cestě do osmifinále. K tomu mu chybí uhrát už jen dva gamy. Nad Alexem Bogomolovem vede 6-2, 6-4 a 4-3.
 
 
O postup do osmifinále se ještě poperou Klára Zakopalová s turnajovou pětkou Šarapovovou(RUS) a Petra Cetkovská s nasazenou osmnáctkou Ivančičovou(SRB).
 
 
Ze slovenské výpravy dnes ve třetím kole singlu nestačila Hantuchová na turnajovou čtyřku Azarenkaovou. Nadějí ještě zůstává Cibulková, která odehraje toto kolo s Němkou Georgesovou. Z mužů je to Karol Beck, kterého čeká hra s Ferrerem(ESP), turnajovým koněm číslo sedm.
 
 

Čtěte také: