fiba_europe20110615_sport_women_basketNárodní basketbalové týmy žen za několik dní začnou bojovat o evropský titul v Polsku. Hrát se bude ve městech Lodž, Bydhošť a v Katovicích. Všichni máme ještě živě v paměti mistrovství světa z minulého roku, kdy český tým na domácí půdě dosáhl na fantastickou stříbrnou medaili. Podaří se svěřenkyním Lubora Blažka podobný kousek i tentokrát?

Hrát se začíná 18. června ve 4 základních skupinách A-D, ze kterých postupují vždy 3 nejlepší, tj. dohromady 12 týmů, do kvalifikačních skupin, resp. skupin druhého kola E a F. Z každé z těchto dvou skupin postoupí čtyři nejlepší do čtvrtfinále. Tam už se bude hrát jen jeden zápas systémem play-off až po medaile. Mezitím budou ještě hrát vyřazené kádry o celkové umístění.

Český tým je v základní skupině B a jeho soupeřkami budou Izrael, Velká Británie a Bělorusko. Zúčastní se samozřejmě i Slovensko. To dostalo tvrdý los - ve skupině A bude hrát s Ruskem, Litvou a Tureckem. Víc podrobností o rozlosování naleznete zde.

V českém národním týmu bude chybět basketbalová ikona Hana Horáková, nejužitečnější hráčka MS 2010, která už reprezentační cestu postoupit nechce. Budem se ale moci těšit na další známé tváře; soupiska se je dosti podobná té z MS.

V Polsku budou za ČR hrát: Kateřina Bartoňová, Veronika Bortelová, Ilona Burgrová, Kateřina Elhotová, Alena Hanušová, Michala Hartigová, Romana Hejdová, Kateřina Hindráková, Hana Horaková, Darina Johnová, Petra Kulichová, Tereza Pecková, Petra Reisingerová, Zora Škrabalová, Romana Stehlíková, Kamila Štěpánová, Edita Sujanová, Jana Veselá, Eva Vitečková, Michaela Zrůstová.

Za SR nastoupí: Michaela Ábelová, Bronislava Borovičková, Zuzana Brezániová, Ivana Jalcová, Anna Jurčenková, Eva Kmeťová, Gabriela Kubátová, Lucia Kupčíková, Erin Lawlessová, Klaudia Lukačovicová, Luisa Michulková, Janka Minčíková, Darina Mišurová, Andrea Oravcová, Marta Páleníková, Regina Palušná, Simona Podešvová, Katarína Tetemondová, Romana Vyňuchalová.

Na posledních basketbalových ME žen získala titul Francie, která ve finále porazila výběr Ruska. Bronzovou medaili vybojovaly Španělky proti Běloruskám. Češky tehdy skončily na desátém a Slovenky na osmém místě.

 

Čtěte také:

Úvod evropského basketbalového šampionátu zvládly Češky na výbornou, Slovenky málem překvapily

Basketbalové ME žen: Slovenky dostaly STOPku, Češky mají postup jistý