Obranca Bostonu Bruins Zdeno Chára (33) blahoželá brankárovi Thomasovi (30) v šiestom zápase finále NHL. Boston zdolal Vancouver 5:2. Boston, 13. 06. 2011. (AP/SITA)

Bostosnkí medvedi dokázali zvíťaziť v šiestom finálovom zápase NHL nad kanadským Vancouverom Canucks 5:2 a vynútili si tak siedmy rozhodujúci zápas, ktorý sa odohrá zo stredy na štvrtok 16. 06. (02:00h SELČ) na ľade Vancouveru Canucks. Boston dokázal za necelých 10 minút vsietiť štyri góly a prakticky tak položil základ úspechu v zápase. Kapitán Bostonu Zdeno Chára si pripísal jednu asistenciu a na ľade strávil 23:36 minút.Prvou hviezdou zápasu sa zaslúžene stal brankár domácich Tim Thomas, ktorý mal v zápase 36 úspešných zákrokov.

Šiesty zápas  finále NHL

Utorok 14. 06. 2011 (02:00h SELČ)
Boston Bruins - Vancouver Canucks 5:2 (4:0, 0:0, 1:2) - stav série: 3:3
Góly: 6. Marchand (Recchi, Seidenberg), 7. Lucic (Peverley, Boychuk), 9. Ference (Ryder, Recchi), 10. Ryder (T. Kaberle), 47. Krejčí (Recchi, T. Kaberle) - 41. H. Sedin (D. Sedin, Ehrhoff), 58. Lapierre (D. Sedin, Hansen)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: S. Thornton, Marchand - D. Sedin, Lapierre (všetci 10 min za bitku), presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:38. Rozhodovali: O'Halloran, Sutherland - Sharrers, Morin. Diváci: 17 565.

Zostavy

Boston: T. Thomas - Chára, Seidenberg, Ference, Boychuk, T. Kaberle, McQuaid - Lucic, Krejčí, Peverley - Marchand, P. Bergeron, Recchi - Ryder, C. Kelly, Seguin - Paille, G. Campbell, S. Thornton
Vancouver: Luongo (9. C. Shcneider) - Ehrhoff, Bieksa, Edler, S. Salo, Alberts, Tanev - D. Sedin, H. Sedin, Burrows - Higgins, Kesler, Raymond - Torres, Lapierre, Hansen - Glass, Malhotra, Oreskovich

Priebeh

Vancouver začal stretnutie svižne a hneď v úvode sa snažil vyvinúť tlak na bostonskú bránku. V 1. minúte stretnutia sa zranil útočník  Vancouveru Mason  Raymond, ktorý bol narazený na mantinel obrancom Bostonu Bruins Johnym Boychukom. Za pomoci  svojich spoluhráčov odišiel do kabíny a bol prevezený do nemocnice. Ako sa neskôr ukázalo, malo to veľký dopad na tím Vancouveru. Boston Bruins viedol v polovici prvej tretiny už 4:0, keď využil chyby na strane kanadského mužstva.

Po treťom inkasovanom góle Roberta Luonga nahradil Cory Schneider. V čase 05:31 Brad Marchand na modrej čiare prebral puk a strelou švihom ponad Luongovu lapačku strelil úvodný gól stretnutia. Na 2:0 zvyšoval v 06:06 minúte Milan Lučič, ktorý našiel medzeru medzi betónmi Roberta Luonga. Pri góle Vancouver stratil puk a traja bostonskí  hráči na modrej čiare ihneď zaútočili. Lučič sa rozhodol vystreliť a dobre spravil, Boston viedol 2:0. V 08:35 minúte využil Boston presilovú hru, od modrej strieľal obranca Andrew Ference.

Roberta Luonga v bránke hostí vystriedal Cory Schneider. Ten ale presne o minútu neskôr inkasoval štvrtý gól z hokejky Michaela Rydera, ktorý strieľal od modrej nad Schneiderovú lapačku.
V druhej tretine gól nepadol. Na začiatku tretej tretiny, po 22 sekundách znížil na 1:4 kapitán Vancouveru Henrik Sedin, ktorý strelil gól bekhendom po krásnej individuálnej akcii. Boston však zvrat v stretnutí nepripustil, v 47 minúte v presilovej hre po peknom vyšachovaní, český center David Krejčí po nakorčuľovaní si pred bránku z ľavej strany zvýšil na 5:1 pre Boston. V závere ešte Vancouver pridal druhý gól, keď po peknej akcii znížil Maxim Lapierre na 2:5.

Boston teda vyrovnal stav série na 3:3 a ak dokáže prelomiť nepriaznivú bilanciu v play off z ľadu Vancouveru, môže sa radovať zo zisku Stanley Cupu.