Čínským housenkám se podařilo zastavit nákladní vlak (Flickr/Lukjonis)
Tak jako každý den, i ráno 30. května si nákladní vlak razil cestu přes městečko Wudan v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, když strojvedoucí náhle zjistil, že lokomotiva ztrácí sílu. Nejenom že nemohl zrychlit, ale vlak se začal zpomalovat, až zastavil úplně, protože mu proklouzávala kola. Když vystoupil z lokomotivy, z překvapením zjistil, že je asi jeden kilometr dráhy pokryt tlustými housenkami.

Čínská média informovala, že podél trati bylo na kopcích zasazeno spoustu mandlovníků, které housenky napadly. Když sežraly všechny listy na východní straně, chtěly se přes koleje dostat i na stranu druhou. V tom okamžiku se ovšem přiřítil vlak, který housenky zastavil.

Na místo přispěchala asi desítka zaměstnanců drah, kteří museli živočichy odklidit za pomocí lopat a košťat. Tato práce jim zabrala celé tři hodiny. I když se koleje denně prohlíží, k ničemu takovému zde dosud nedošlo.

Strojvedoucí incident nahlásil místní policii, která, když se dostavila na scénu, našla jen hromady hmyzu a mazlavé koleje. Místní obyvatelé už kdysi slyšeli o elektrickém zkratu způsobeném housenkami, ale ještě nikdy o tom, že by housenky zastavily vlak.

 

Article in English