Argentinec Berlocq v plném nasazení. (AP/SITA)
Tomáš Berdych, už jako jediný český singlový zástupce na turnaji v Miami, zatím žádnou oslnivou formu nepředvádí. Poté, co se v sobotu potrápil se Španělem Ramirez Hidalgem, v pondělí vydřel vítězství nad 72. hráčem ATP Carlosem Berlocqem(ARG) za dvě hodiny a 15 minut 7-6, 7-5, a postoupil tak do osmifinále.

Tomáš přišel o podání hned v úvodním gamu, a aby získal první sadu na svou stranu, musel odvracet setbol a vyhrát tie-brejk.

Argentinec se snažil hrát agresivně i ve druhém dějství. Tomášovi vzal další podání, ale to se našemu tenistovi podařilo smazat. Za stavu 5-4 mohl Berdych pohodlně servisovat na vítězství, ale Berlocqovi se podařilo uhrát třetí brejk v zápase. Česká jednička pak zakončila set ziskem dvou her za sebou.

V osmifinále se na Berdycha usmálo štěstí, zahraje si proti nenasazenému Němcovi Mayerovi. S ním má zatím pozitivní bilanci 3:0, i když naposledy spolu hráli v roce 2007 v Mnichově. Mayer zdolal ve třetím kole jedenáctého nasazeného Almagra(ESP) 6-1, 3-6, 6-1. V případě výhry pak Tomáš pravděpodobně narazí ve čtvrtfinále na světovou jedničku Nadala(ESP).