Radosť hráčov Slovana po góle Krešimíra Kordića v zápase 23. kola futbalovej Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice. Bratislava, 19. 03. 2011. (SITA)

23. kolo  Corgoň ligy 2010/2011 neprinieslo žiadne zmeny na čele tabuľky, prvé tri mužstvá zvíťazili, pričom rozdiel medzi prvou Žilinou (45b) a druhou Senicou je len jednobodový. Tretí Slovan už stráca na vedúcu Nitru 7 bodov, no do jarnej časti vstúpil vo veľkom štýle, keď bodoval naplno v 4  jarných stretnutiach z celkovo piatich, ktoré sa doteraz odohrali.

Jeden bod získal Slovan za remízu 1:1 v Dubnici v 21. kole. V dolnej časti tabuľky sa najviac darí Prešovu, ktorý  vyhral v Ružomberku 1:0 a v tabuľke predbehol desiatu Nitru i  deviaty Ružomberok. 24. kolo Corgoň ligy   je na programe  1. a 2. apríla 2011.

18.03. 2011
FK Senica - FC Spartak Trnava 4:0 (0:0)
Góly: 67. O. Smetana (z pok. kopu), 74. Strnad, 81. Lukšík, 89. Hošek, ŽK: 39. Lukšík, 54. Komárek - 50. Koro Kone, 66. Kaprálik, 90. M. Kaščák, rozhodovali: Valášek - Mókoš, Poláček, 3629 divákov

Zostavy

Senica: Bolek - Gorosito, Komárek, J. Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš (89. V. Gajdoš), T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (85. M. Poliaček) - O. Smetana (87. Hošek)
Trnava: Raška - Kaprálik, Diallo, P. Gross, Coimbra - M. Kaščák - P. Čarnota (82. M. Guldan), R. Procházka (76. Machovec), Tomaček - Bernáth (71. Bicák), Koro Kone.

19. 03. 2011
ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice 4:0 (3:0)
Góly: 12. a 90. Šebo, 25. Milinkovič (11 m), 39. Kordič, ŽK: 50. Kolčák, 88. Guédé - 24. Kolbas, rozhodovali: Vnuk - Slyško, Chládek, 1520 divákov

Zostavy

Slovan: Putnocký - Bagyayoko, Dobrotka, Kolčák, T. Hrdlička - Guédé - Grendel (80. Štepanovský), F. Kiss, Milinkovič (45. Had) - Kordič (69. Božič), Šebo
Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, Hovančík - Šinglár, K. Kuzma - Juhar, U. Matič, M. Viazanko (80. Pačinda) - T. Kubík (76. Ujčík)

Hlasy
Karel Jarolím (tréner Slovana): "Stretnutie sme začali trosku rozpačito, strácali sme lopty a zbytočne sme plytvali silami. Filip Šebo mal veľké šance a škoda, že ich nevyužil. Upokojil nás vsietený gól a najmä to, že sme začali kontrolovať stred ihriska. Súper sa dopúšťal chýb, ktoré sme dokázali potrestať a toto stretnutie sme prakticky rozhodli už v prvom polčase. V druhom polčase sme naďalej kontrolovali stred ihriska, čo bolo pre vývoj veľmi dôležité a štvrtý gól bol už len kozmetickou úpravou výsledku. Pre nás sú dôležité tri body."

Štefan Tarkovič (tréner Košíc) : "Vzhľadom na to, ako sme naivne odohrali prvý polčas tohto stretnutia, ani inak nemohlo dopadnúť. Dôkazom našej naivity bola najmä akcia domácich pred ich tretím gólom, ktorým stanovili výsledok prvého polčasu. Po zmene strán sme sa trápili ďalej, nedokázali sme sa presadiť v strede ihriska a o stretnutí bolo prakticky rozhodnuté."

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)
Gól: 16. Čep, ŽK: 45. Bielák, 61. P. Maslo, 64. J. Maslo - 42. Piter-Bučko, 52. Farbák, 65. Čep, 69. Heidenreich, rozhodovali: Vlk - Ádám, Bobko, 970 divákov

Zostavy

Ružomberok: P. Penksa - Gallo (64. A. Lovás), J. Maslo, Kostelný, P. Maslo - Bielák (84. T. Chovanec), Sivčevič - Ďubek, J. Chovanec, Hoferica (52. Blažič) - Jakšič
Prešov: Plánička - P. Petráš, Farbák, Čep, Heidenreich - Papaj (67. Ľ. Meszároš), Krajník, Piter-Bučko, M. Vyskočil - Mariano Bernardo (20. Katona), Žůrek (53. Baláž)

Hlasy
Goran Milojevič (tréner Ružomberka): "Zápas sme začali veľmi dobre, po inkasovanom góle sa to však zlomilo a naša hra bola potom dlho veľmi zlá. V druhom polčase som sa snažil striedaniami čosi spraviť s výsledkom, no napokon nepomohlo ani to. Čaká nás tvrdý boj o záchranu.

Ladislav Pecko (tréner Prešova): "Veľmi sme túžili po troch bodoch a s týmto zámerom sme išli do zápasu. Už v prvom polčase sme mali dosť šancí na to, aby sme mohli stretnutie rozhodnúť. Chlapcom sa musím poďakovať za zodpovedný výkon."

FK Dukla Banská Bystrica - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)
Góly: 14. Jakubko, 46. A. Hesek, rozhodovali: Smolák - Somoláni, Petríček, 1590 divákov

Zostavy

Banská Bystrica: Boroš - Pleva, Kupčík, Poljovka, Brašeň (80. Johancsik) - M. Pančík (75. Považanec), Pečovský, Prekop, T. Hučko - A. Hesek (64. Uškovič), Jakubko
Dunajská Streda: Ján Novota - I. Obert, Hrabáč (34. Lénárth), R. Konečný, Boya - Hílek - Helísek (81. Hassan), Čorič, Matůš - Tomčák, Michal Filo ml. (62. Nkendo)

Hlasy
Štefan Zaťko (tréner B. Bystrice): "Verím, že toto víťazstvo mojim hráčom pomôže, lebo stále je to z našej strany ustráchané a bojazlivé. Urobili sme veľa nevynútených chýb a strát lopty v strede poľa. Nakoniec sme sa však presadili dôrazom v šestnástke. Škoda, že sme v závere nepremenili šance, aby sa mužstvo dostalo do väčšej pohody. Víťazstvo je zaslúžené, aj keď mám k výkonu v tomto zápase nejaké výhrady. Verím však, že sa to bude ešte zlepšovať."

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): "Do zápasu sme vstúpili dobre. Boli sme aktívni dopredu, ale chýbal nám dôraz. Domáci sa prvýkrát dostali do šestnástky a hneď prvá strela - prvý gól. Potom som musel riešiť problém v obrane. Zranil sa mi stredný obranca a musel som meniť zostavu. Helíska som stiahol zo stredu poľa do obrany. Chýbal nám väčší dôraz v šestnástke. Bohužiaľ sme akcie nedotiahli dokonca. Dával som hráčom pokyny, nech za stavu 1:0 žijeme, ale nezvládli nástup do druhého polčasu. Dostali sme druhý gól a bolo po zápase. Potom som videl priateľský zápas. Prehrávali sme osobné súboje, robili sme chyby a domáci vyhrali zaslúžene."

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 49. Bello, ŽK: 38. Ľ. Guldan - 19. M. Pavlovič, rozhodovali: Trutz - E. Weiss, Lieskovský, 1 665 divákov

Zostavy

Žilina: Dúbravka - Angelovič, Zd. Štrba, Šourek, V. Leitner - Ľ. Guldan - Bello, Zjuzins (87. Škvarka), Gergel (73. Majtán) - M. Ceesay, I. Lietava (90. P. Mráz)
Zlaté Moravce: M. Kuciak - Janečka, M. Pavlovič, Pavol Majerník, Chren - Kuračka, M. Babic - Orávik (78. Tomášek), Žilák, Hruška (63. Candrák) - Pavelka (70. Brčák)

Hlasy
Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): "S výsledkom som spokojný, druhý polčas bol na dobrej úrovni. Gól sme dali po chybe súpera, ktorá vyplynula z nášho presingu. Zlaté Moravce sa snažili vyrovnať, a tak sme mali okienka do ich obrany. Gólov sme mohli dať viac, šance sme na to mali."

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "V druhom polčase to bolo dobré stretnutie, hra mala fazónu, hralo sa od brány k bráne, ale dávno sme neboli takí slabí smerom dopredu. Žilina sa ujala vedenia po našej chybe, otvorili sme hru, hrali vabank, z čoho vyplynuli aj ďalšie šance domácich.

FC Nitra - MFK Dubnica 1:1 (0:1)
Góly: 87. Rák - 36. Polách, rozhodovali: Pavlík - Brendza, Kubačka, 950 divákov

Zostavy

FC Nitra: L. Hroššo - Zelenický (77. Sloboda), Harbuľák, Martin Tóth, Kaspřák - Šimončič - Ľ. Kolár, I. Hodúr, Glenda (46. Král) - Rák, Matúš Mikuš (82. Paukner)
Dubnica: P. Kováč - M. Ižvolt, Trousil, Nosek, Šulek - J. Vavrík - M. Kuzma, Bruško (90. Augustíni), Polách, J. Zápotoka (75. T. Zápotoka) - Porázik (65. Grabež)

Hlasy
Cyril Stachura (tréner Nitry): "Dubnica potvrdila chýr, že hrá dobrý futbal. Bola behavejšia aj futbalovejšia. Zmenili sme rozostavenie, trochu nám robila problémy prechodová fáza, ale v momentálnej situácii sme vďačný aj za jeden bod."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Myslím si, že dnes sme boli lepším mužstvom. Chyba v obrane v druhom polčase nás stala víťazstvo. Mali sme rozhodnúť a streliť druhy gól. Takýto zápas musíme vyhrať."