Ruská tenistka Vera Zvonarevová odvracia loptičku vo štvrťfinálovom súboji so Slovenkou Danielou Hantuchovou na turnaji WTA Qatar Ladies Open v katarskej Dauhe. 24.2. 2011. (AP/SITA)

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová (30. vo svetovom rebríčku) prehrala vo štvrťfinálovom zápase na turnaji WTA Qatar Ladies Open v katarskej Dauhe (dotácia 721 000 USD) s Ruskou Verou Zvonarevovou (3. vo svetovom rebríčku) po viac ako trojhodinovej bitke v troch setoch  5:7, 7:6 (5), 5:7, hoci v poslednom treťom sete viedla 5:3.

Dvojhra - štvrťfinále štvrtok 24.2. 2011
Vera Zvonarevová (Rus.-2) - Daniela Hantuchová (SR) 7:5, 6:7 (5), 7:5 za 190 minút

Ruska Zvonarevová využila svoje skúsenosti z ťažkých zápasov, čo potvrdila lepšou koncentrovanosťou v závere tretieho setu a tým prelomila odpor Daniely Hantuchovej. Daniela bola veľmi blízko k postupu no v rozhodujúcich momentoch si nedokázala udržať nervy na uzde a trochu zbytočne sa nechala rozhodiť javmi mimo dvorca. Daniela v zápase spravila 57 nevynútených chýb, súperka o dvadsať menej. Víťazné údery na strane Daniely 29, Vera Zvonarevová zahrala 48 víťazných úderov. Pre porovnanie - svetová jednička dánka Caroline Wozniacka prešla v 3. kole cez talianku Flaviu Pennettovú, pričom v celom zápase  spravila 7 nevynútených chýb.

Oproti svojej súperke musela Daniela hrať o zápas viac, pretože Ruska mala v prvom kole voľný žreb. Navyše pre Danielu to bol tretí trojsetový zápas. Ruska Vera Zvonarevová si teda poradila s oboma našimi tenistkami, keď v druhom kole vyradila Dominiku Cibulkovú 6:1,6:2.

Nedarilo sa ani českej tenistke Kláre Zakopalovej, ktorá v 3. kole podľahla piatej nasadenej Srbke Jelene Jankovičovej 2:6,4:6.