Richard Jenčík, vľavo,  z Košíc a Ján Laco z Nitry v prvom zápase HC Košice - HK Nitra štvrťfinále play-off hokejovej Slovnaft extraligy. Košice, 24. 2. 2011. (SITA)
Richard Jenčík, vľavo,  z Košíc a Ján Laco z Nitry v prvom zápase HC Košice - HK Nitra štvrťfinále play-off hokejovej Slovnaft extraligy. Košice, 24. 2. 2011. (SITA)
Hokejisti Košíc zvíťazili v prvom štvrťfinálovom stretnutí play off Slovnaft extraligy v Steel aréne nad Nitrou tesne 4:3. Keď víťazný gól stretnutia strelil v 59. minúte z bekhandu Jaroslav Kristek. Po celé stretnutie sa Nitra držala veľmi dobre, nechýbalo jej  odhodlanie i dobré korčuľovanie s vykrývaním stredného pásma.

Zaujímavosťou je, že rozhodujúce góly padli na konci tretín, čo v play off zápasoch sa často nestáva. Druhé štvrťfinálové stretnutie medzi Košicami a Nitrou je na programe v piatok 25.2. o 18 00h.

Nedarilo sa doma Popradu, kde zavítala Skalica a dokonale Poprad zaskočila dvoma gólmi v prvej tretine v rozpätí štyroch minút. V stretnutí viac gólov nepadlo a tak Skalica po víťazstve 2:0 vedie štvrťfinálovú sériu s Popradom 1:0. Druhé štvrťfinálové stretnutie je na programe opäť v Poprade,  v piatok 25.2. o 18 00h.

štvrťfinále play-off - prvý zápas  Štvrtok 24.2. 2011

HC Košice - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) - stav série 1:0

HC Košice - HK Nitra 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly: 19. Deyl (Kristek), 20. Zálešák (Jenčík, Deyl), 28. Zálešák (Jenčík, Fabuš), 59. Kristek (Michel Miklík, Pašek) - 11. Štumpf, 36. Korhoň (Podstavek), 40. Korhoň (Hrnka)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Michal Novák (Nitra) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš - Gajan, Orolin, 4356 divákov

Zostavy

Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, M. Grman, Šeda, Slimák - Michel Miklík, Kristek, Pašek - Dravecký, S. Gron, P. Bartoš - Fabuš, Zálešák, Jenčík - Marcel Haščák, Martin Frolík, P. Huba - Vorel
Nitra: J. Laco - Fabian, König, Michal Novák, Duben, Gabriš, Ďurák - H. Ručkay, M. Štefanka, G. Saliji - Podstavek, Hrnka, Korhoň - Marek Slovák, M. Kováčik, S. Saliji - Štumpf, Uhnák, Šumichrast

Povedali po zápase

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Nebolo to ľahké stretnutie, začali sme kŕčovito. Viazla nám rozohrávka, ťažko sme sa dostávali z tretiny. Navyše sme dostali gól po našej chybe. Cez to všetko sme to otočili na 3:1, ale vedenie sme nedokázali udržať. V poslednej tretine to bola hra na jednu bránku. Vytvorili sme si kopec šancí, gól bol úplne zaslúžený."
Branislav Okuliar (tréner Nitry): "Toto sú zápasy play-off, je to o jednom góle. Zápas bol otvorený až do poslednej minúty, ale bohužiaľ v nej sme dostali gól a prehrali."

HK Poprad - HK 36 Skalica 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) - stav série 0:1

Góly: 8. R. Konečný (R. Jarolín, Obdržálek), 12. Holovič (Šátek, Kutálek)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: Wanvig (Poprad) 10 min za filmovanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Rudý - Štefík, Valach, 2659 divákov

Zostavy

Poprad: Poprad: Melicherčík - Rogers, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, Kasík, Kramár, Vandas - Wanvig, Lundberg, Škovira - A. Kroták, Svitana, A. Lapšanský - Kopecký, P. Klouda, Kuľha - Rapáč, Takáč, J. Brejčák
Skalica: Lakosil - Gründling, Gróf, Kloz, Jankovič, P. Kumstát, Gula, Jaborník, M. Školiak - T. Mikúš, R. Školiak, T. Višňovský - Obdržálek, R. Jarolín, R. Konečný - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Lantoš, Mikušovič

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): "Do play-off sme vstúpili veľmi zle. Nehrali sme organizovane, ťažko sme sa presadzovali v strednom pásme. Hlavne prvé dve tretiny boli z našej strany veľmi zlé. V záverečnom dejstve sme si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, ale riešili sme ich veľmi nelogicky. Verím, že v nasledujúcom stretnutí nastúpi už iné mužstvo.
Peter Oremus (tréner Skalice): "Chlapci počas 60 minút stopercentne dodržali všetko, čo sme si povedali a pridali sme niečo navyše. Pokryli sme
stredné pásmo. Nehrali sme vyložene defenzívne, vytvárali sme si aj šance. Prišli sme sem hrať hokej, nie len brániť."