australianopen_lRuská tenisová jednička Věra Zvonarevová zastavila cestu i poslední české naději v turnaji singlů na Australian Open. Po Šafářové a Benešové tak přišla ve čtvrtfinále na řadu i nejlepší z našich Petra Kvitová.

Začátek utkání silně připomínal osmifinálový zápas Kvitové proti Pennettaové(ITA). Slabý start dnes stál Petru ztrátu prvních dvou podání. V páté hře se jí sice podařilo soupeřku jednou rebrejknout, ale v posledním osmém gamu Ruska přidala další brejk. Petra udělala až příliš nevynucených chyb a za 29 minut prohrála první sadu v poměru 2-6.

Ani druhý set nezačal nejlépe. Ztrátu úvodního podání ale Petra vykompenzovala a v dalším průběhu se dokonce ujala vedení 4-3. Opět ale následovala série chyb, kvůli kterým už Kvitová nezískala ani jeden game. Prohrála tak i druhou sadu; za 46 minut 4-6.

Petře se tedy nepodařilo dorovnat svou nejvyšší metu v kariéře – semifinále ve Wimbledonu z loňského roku.

Předzápasovou vyrovnanou bilanci 1:1 tak naklonila na svou stranu Ruska, která se v semifinále utká s třetí nasazenou Belgičankou Clijstersovou. Druhá semifinálová dvojice vzešla už z úterních zápasů. Proti sobě se postaví světová jednička Wozniacká(DEN) a čínská jednička Na Li.

Po prohře Kvitové a Srebotnikové(SLO) 2-6, 4-6 ve čtvrtfinále čtyřhřy proti Azarenkaové(BEL) a Kirilienkové(RUS), zůstává jedinou českou nadějí na turnaji juniorská turnajová jednička Jiří Veselý. Ten se probojoval do ¼ finále, ve kterém svede souboj s Američanem Kruegerem.