Vlevo, slovenská reprezentantka v biatlonu Anastasia Kuzminová, v italské Anterselve získala stříbrnou medaili. (AP/SITA)
Úřadující olympijská vítězka ve sprintu, slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová, vybojovala ve své oblíbené disciplíně v italské Anterselve stříbrnou medaili. Téměř se tak postarala o zlatý rodinný double; její bratr Anton Šipulin(RUS) zde ve čtvrtek ovládl mužskou část závodu.

Anastasia netrefila jen jediný terč, a to ten poslední. Neminout ho, závod by zřejmě nabyl na dramatičnosti. Na Norku Bergerovou totiž ztratila v cíli jen necelých 30 vteřin. Jako třetí doběhla Ruska Zajcevová s 36,4vteřinovým odstupem na vítězku.

Kuzminová získala za druhé místo 54 bodů do SP a s celkovým počtem 398 je na 8. průběžném místě.