Vítězka s trofejí. (AP/SITA)
Dauhá, 31. říjen 2010 - Do dnešního finále Turnaje mistryň nastoupily světová jednička Caroline Wozniacká (DEN) a nasazená trojka Kim Clijstersová(BEL). Utkání přineslo nádherné herní momenty opírající se o výbornou formu a psychickou odolnost obou tenistek, přesně tak, jak se na zápas takového kalibru patří. V rozhodujícím setu byla nakonec lepší Clijstersová.

Clijstersová prolomila Wozniacké hned první podání. V průběhu setu se jí povedly zahrát ještě dva brejky, Dánka ale kontrovala jen jednou. Za necelou hodinu tak získala první set Belgičanka v poměru 6-3.

První brejkboly si vytvořila ve druhé sadě opět Kim. Konkrétně to byly dva ve čtvrtém gamu a z toho druhého vytěžila hru na svoje konto. Caroline se ale povedlo stav srovnat - v sedmé hře soupeřku rebrejkla a následně uhrála své podání. Wozniacká mohla výherní šňůru prodloužit i o další game, dva brejkboly ale nevyužila. Zadostiučinění se jí ale dostalo; v jedenácté hře prolomila podání Belgičanky. Set zakončila svým servisem na 7-5 a hra se přesunula do poslední fáze.

Do třetí sady vstoupila dvacetiletá světová jednička famózně, hned v úvodu vzala Clijstersové podání. Ta ji ale okamžitě oplatila stejnou mincí. V šestém gamu pak k tomu přidala další zářez. Dánka měla v deváté hře na raketě teoretickou možnost srovnání v podobě dvou brejkbolů a následného servisu. Svou šanci ale neproměnila a prohrála třetí set 6-3. Potažmo i 140 minut dlouhý zápas 6-3, 5-7, 6-3.

Mistryní se tedy stala Belgičanka Clijstersová, a to už potřetí v kariéře. Nicméně post světové jedničky Wozniacké zůstává. „Caro“ má toho před sebou ještě spoustu. Příští rok se už určitě popere i o grandslamový titul, který zatím ve sbírce nemá.

„Tohle může být pro Caroline docela zklamání, ale má před sebou skvělou budoucnost," řekla po zápase Clijstersová. „Musím jí ale pogratulovat k prvenství v žebříčku," dodala.

„Byl to pro mě fantastický týden. Kim dnes prostě hrála úžasně a zasloužila si vyhrát," řekla Wozniacká.

Finále čtyřhry

Ve finále čtyřhry nestačily Peschkeová(CZE) se Srebotnikovou(SLO) na Dulkovou(ARG) a Pennettaovou(ITA). Podlehly jim 7-5 a 6-4.