20101012_sport_lie_czeVaduz, 12. října 2010 - České fotbalové Áčko dnes odehrálo poslední kvalifikační zápas na ME v tomto roce. Na stadionu Rheinpark ve Vaduzu se utkalo s nejslabším celkem skupiny Lichtenštejnskem. Nováček v reprezentačním dresu mužů Václav Kadlec si odbyl svou premiéru gólem a přispěl tak k výhře českého týmu.

Lichtenštejnsko 0 : 2 Česká republika
(0:2)

Sestavy

Základní jedenáctka českého týmu byla téměř totožná jako v předchozím utkání se Skotskem. Změna nastala jen v útoku, do kterého vedle Necida nastoupil osmnáctiletý mladík Václav Kadlec.

Česká republika (trenér Michal Bílek): Čech - Pospěch, Hubník, Suchý, M. Kadlec - Rosický (C), Polák (59. Štajner), Hübschman, Plašil - Necid (89. Petržela), V. Kadlec (64. Bednář)

Lichtenštejnsko (trenér Hans-Peter Zaugg): Jehle - Rechsteiner, Michael Stocklasa, Martin Stocklasa - Oehri, Polverino, Burgmeier, Wieser (84. Büchel) - Erne (78. Hanselmann), Frick (C) - Beck (66. Hasler)

Průběh

1. poločas
Česko nastoupilo v dobré herní pohodě a první test brankáře domácích uskutečnil Pospěch. Lichtenštejnci se ale zahanbit nenechali a v deváté minutě to byli oni, kdo se málem dostal do vedení. Přímý kop Burgmeiera se otřel o tyč Čechovy svatyně.

Skóre ale otevřeli hosté. Po Rosického přihrávce ve dvanácté minutě Necid vyškolil obránce a z necelých dvaceti metrů napálil míč domácím pod břevno. 0:1.

Další kousek, opět za asistence českého kapitána, umístil po zemi ve 28. minutě k pravé Jehleho tyči benjamínek reprezentace Václav Kadlec a nasadil tak svému prvnímu startu za Áčko korunu. 0:2.

Ve 39. minutě zahrozil soupeř a znovu ze standardní situace. Wieserův centr ale před naší bránou naštěstí žádný z jeho spoluhráčů netrefil.

2. poločas
Náš mančaft pokračoval ve své hře i ve druhém poločasu. K brankáři domácích vyslal v 54. minutě přímý kop Plašil a Jehle se musel "otáčet". V 61. minutě pak zahodil Pospěchův centr Necid.

Růžky vystrčili i domácí. V 65. minutě střílel Burgmeier a následná teč od Hubníka prolétla těsně vedle Čechovy tyče.

Další nadějné pokusy českého týmu, jako například Bednářovu nepovedenou střelu z úhlu v 73. minutě a Štajnerovou pumelici z pravé strany vápna, zlikvidoval gólman domácích anebo si je naši zkazili sami (např. nepovedená střela u tyče osamoceného Bednáře v 83. minutě).

Závěrem

Česko se po dnešku vyhouplo na druhé místo skupiny I. Se dvěma výhrami a jednou prohrou ze tří zápasů má na kontě šest bodů. Před námi je favorit skupiny a čerstvý mistr světa Španělsko s čistým štítem a tedy s devíti body. Posledním celkem Íčka je náš dnešní soupeř se třemi prohrami a tedy žádným bodem.